רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

מקדמים את מערך התיירות ברמלה ומשדרגים את מוזיאון העיר למרכז מבקרים מודרני

מקדמים את מערך התיירות ברמלה ומשדרגים
את מוזיאון העיר למרכז מבקרים מודרני
על פי התכנית ישודרג מוזיאון רמלה ויהיה לשער תיירותי חוויתי ומרכז ידע לאתריה ההיסטוריים  והתיירותיים של העיר. כמו כן תשודרג תצוגת הקבע במוזיאון שתהווה חוויה אינטראקטיבית תוך התמקדות ברב-תרבותיות ובעושר ההיסטורי והאנושי שברמלה

בהתאם לתכנית העירונית לשדרוג מוזיאון רמלה ותצוגת הקבע שלו מושלמים בימים אלו ההכנות לתחילת העבודות. הפרויקט מתקיים במסגרת תכנית מורשת של משרד ראש הממשלה (בתקציב משותף ממשלתי ועירוני) ובביצוע החברה הממשלתית לתיירות.

בעיריית רמלה ובקרן רמלה רואים חשיבות רבה בקידום מערך התיירות העירוני ופיתוח מוזיאון רמלה שיהפוך למרכז מבקרים, מרכז מידע על אתרי התיירות והתרבות בעיר ויהווה בעצם מבואה תיירותית למבקרים בה.             

בהתאם לתכנית ישולב המוזיאון כשער תיירותי והתצוגה המוזיקלית שבו, ייצרו את הגירוי הנחוץ לביקור עומק באתרי התיירות של העיר רמלה.  על פי התכנון תצוגת הקבע הקיימת במוזיאון מאז 2001 תשודרג ותהווה חוויה אינטראקטיבית וחווייתית על ההיסטוריה של העיר תוך התמקדות ברב תרבותיות ובעושר ההיסטורי והאנושי שבה.

מנהל מוזיאון רמלה רון פלד ציין, כי חלקו החשוב של הפרויקט הינו חידוש התצוגה הארכיאולוגית/היסטורית הקיימת תוך שימת דגש להתאמתה לנורמות מקובלות ועדכניות במוזיאונים כיום. כמו כן יושם דגש על נושא הנגישות, תצוגה בשלוש שפות, עברית, ערבית ואנגלית, טכנולוגיות הדמיה והפתעות נוספות, כל זאת תוך שמירה על נראות מבנה המוזיאון אשר שימש במקורו כבית העירייה בתקופת המנדט הבריטי. הפרויקט מתוכנן בתכנית שמטרתה להפכו תוך שנתיים למוזיאון מוכר ע"י משרד התרבות.

על עיצוב התצוגה המתחדשת הופקד האדריכל אליאב נחליאלי (סטודיו פרוגראמה), בעל מוניטין בינלאומי בתחום המוזיאונים. את תכני התצוגה החדשה אצרוּ ד"ר ליאון אלון ומנהל המוזיאון רון פלד. מוצגים ארכיאולוגים חדשים ונדירים בנוסף לקיימים, הושאלו על ידי רשות העתיקות ושטח התצוגה הוגדל.

המבואה אל המוזיאון תמוקם במרפסת החזית (רחוב הרצל) ותהווה פתיח של הסיפור ברמלה, תחשוף למבקר את מגוון הפעילויות, האתרים, המסלולים והאנקדוטות בעיר, על- מנת שהמבקר יוכל לבחור בחבילת ביקור מותאמת לטעמיו ובהתאם לזמן שעומד לרשותו (נקודת i).   
 
חזרה
Facebook