רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

נחנכה תחנת הרכבת של רמלה ששודרגה בחניון חדש ואולם נוסעים מזמין

רמלה - פיתוח ללא הפסקה
נחנכה תחנת הרכבת של רמלה ששודרגה בחניון חדש ואולם נוסעים מזמין

שר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ: יחד עם עיריית רמלה נמשיך בפיתוח תשתיות התחבורה הציבורית ונממש את החזון להפיכתה של רמלה לעיר מרכזית בישראל

במעמד שר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ, הנהלת עיריית רמלה ומנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון, נחנכה הבוקר תחנת הרכבת של רמלה ששודרגה בחניון חדש, פיתוח סביבתי ואולם נוסעים משודרג ומזמין.

השר כ"ץ ברך וציין, כי רמלה עוברת בימים אלו מהפכה של ממש בחידוש ובנייתן של תשתיות תחבורה המשדרגות את השירות לתושב. השר כ"ץ: "יחד עם עיריית רמלה נמשיך בפיתוח תשתיות התחבורה הציבורית ונממש את החזון להפיכתה של רמלה לעיר מרכזית בישראל. אני משוכנע שרמלה תהיה עוגן מרכזי וחשוב לכל האזור כולו".

השר כ"ץ ציין, כי בתחנת הרכבת ברמלה משתמשים למעלה מ-77 אלף איש בכל חודש וכי בימים אלו נבדקת בקשת הנהלת העיר לחיבור שכונת קריית מנחם בגין, לתחנה המשודרגת באמצעות גשר שייבנה מעל לכביש 44. השר הוסיף, כי בחודש הקרוב מקדם משרדו את הרפורמה בשימוש ברב-קו במחירים אטרקטיביים לכלל תושבי המדינה המשתמשים בתחבורה ציבורית, אוטובוסים רכבות ובקרוב גם במוניות שירות.

כן ברכו ראש העיר ומנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון. בעירייה ציינו, כי תושבי העיר והסביבה זכו לחנוך תחנה משודרגת בעלת חניון רכבים גדול וחדש, רציף מודרני ואולם משודרג ומזמין.

יש לציין, כי ממש בימים אלו מתבצעות ברחבי העיר שורה של פעולות משמעותיות בסכומי עתק לקידום מערך התחבורה ושדרוג איכות החיים לתושבי העיר וכל הבאים בשערי רמלה.                                                                                 בחודשים הקרובים יחל שלב ביצוע הפרויקט התחבורתי מהיר לעיר, על ציר הרצל, פחות מחמש דקות הליכה מהתחנה המשודרגת. התוכנית מהווה פתרון בר קיימא לקידום והעדפה לעידוד ושימוש בתחבורה ציבורית. פרויקט ייחודי לרמלה שיבוצע על ציר הרצל יניב צמצום בגודש הנוסעים, יביא לשיפור הנגישות ויחזק את המרחב העירוני להולכי רגל, רוכבי אופניים ונוסעי תחבורה ציבורית וזאת על חשבון נתיבים לרכב פרטי.

החלה בנייתו של כביש 200 שלב א' על ידי נתיבי איילון, כביש עוקף רמלה המהווה ציר תחבורתי חשוב ומרכזי לעיר המהווה תנאי למימוש תוכנית הבינוי של כ-4,000 יח"ד בשכונת "נאות  יצחק שמיר- רמלה מערב" שבנייתה החלה.  כן נמשכות ביתר שאת העבודות לבניית ההפרדה המפלסית בכניסה לעיר הפרדה 132 ונמשכות פעולות התכנון לביצוע מנהור הפרדה 210, צומת תעבורה ותקצובה, השלמת פעולות התכנון לביצוע מחלפוני  קלאוזנר וביאליק בכניסות לשכונת קריית האומנים, כן הושלמה בנייתו של כביש רחוב אפריאט שחיבר בין קרית מנחם בגין לשדרות ירושלים. נטלו חלק בטקס צוותים של משרד התחבורה, רכבת ישראל ועיריית רמלה.
 
 
חזרה
Facebook