רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

חודש החלל ברמלה

חודש החלל ברמלה
מושבות אנושיות על המאדים וחללית ישראלית על הירח

תלמידי רמלה, אשכול הפיס ומרכז המחוננים והמצטיינים חלו"ם, לקחו חלק פעיל באירועי חודש החלל במסגרתו התקיים חידון חווייתי ומאתגר. ראש העיר מיכאל וידל, בירך על הפעילות שחשפה את תלמידי העיר לתחומי החלל המאתגרים

תלמידי רמלה ומרכז המחוננים והמצטיינים חלו"ם, לקחו חלק פעיל באירועי חודש החלל במסגרתו התקיים חידון חווייתי ומאתגר.  חודש החלל, שיגור החללית הישראלית הראשונה "בראשית",  לחלל ושבוע החלל הישראלי אותו מציינים מידי שנה בסוף חודש ינואר. ראש העיר מיכאל וידל, בירך על הפעילות המיוחדת שזכתה השנה להתייחסות מקיפה, באמצעות מגוון פעילויות שהתקיימו ביוזמת עיריית רמלה, אשכול הפיס ומרכז המחוננים והמצטיינים חלו"ם.

שבוע החלל הוקדש לזכרו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון, אשר נספה בהתרסקות מעבורת החלל קולומביה בשנת 2003. התלמידים נחשפו לדמותו  הייחודית, המייצגת שאיפה למצוינות פורצת דרך.

מנהלת מרכז המחוננים חלו"ם ברמלה אבישג עידן, ציינה כי האירועים נפתחו בהרצאה אליה הוזמנו בתי הספר הממלכתיים  דתיים בעיר, "אריאל", הרי"ן ו "בר אילן" . ההרצאה שעסקה בסוגיות הלכתיות בחלל, הציגה את נושא החלל מנקודת מבט לא שגרתית, המאפשרת למידת הנושא מתוך עולם הערכים והמסורת היהודית.

הפלנטריום אליו הוזמנו תלמידים מבית הספר "בן גוריון", הוציא את הצופים אל מסע וירטואלי בחלל, בין גלקסיות ומיליוני כוכבים ופתח בפניהם צוהר אל אינסופיותו של היקום.

בחידון החלל אשר פותח במיוחד על ידי מורי מרכז המחוננים, השתתפו תלמידי מרכז חלו"ם. החידון זימן לילדים למידה חווייתית ואתגרית, ההתיישבות העתידית על המאדים, כוח הכבידה על הירח, מערכת השמש, הגלקסיות, חורים שחורים ומשמעות המרחק והזמן , היו מקצת הנושאים בהם העמיקו התלמידים. בסדנת אומנות ביטאו הילדים בדרך יצירתית את הדרך בה הם תופסים את נושא החלל. קינחנו את סדרת הפעילויות בהרצאה מרתקת מפיה של סגלית דהן, מנהלת אשכול הפיס, אשר עסקה בשיגורה של החללית הישראלית הראשונה לחלל. הנושא הסעיר את דמיונם של התלמידים אשר הרבו לשאול שאלות בהתייחס לעולם אשר בו הם כבוגרים, ימלאו תפקיד מרכזי.  
 
חזרה
Facebook