רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

מנהיגות חברתית עולה ברמלה

מנהיגות חברתית עולה ברמלה

כ-20 עולים חדשים שהגיעו לרמלה, סיימו קורס ראשון של מנהיגות חברתית עולה המעניקה להם כלים להצלחה. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך את העולים ואיחל להם הגשמה והצלחה בחברה, בתעסוקה ובחייהם האישיים

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, אירח בשבוע שעבר בלשכתו, קבוצת עולים חדשים הנקראת "מנהיגות חברתית עולה", במסגרת סיום הקורס הראשון למיזם משותף לעיריית רמלה והמשרד לעלייה וקליטה.

המפגש המרגש היה למעשה טקס סיום המחזור הראשון של "מנהיגות חברתית עולה" וחלוקת תעודות למשתתפיו. ראש העיר מר מיכאל וידל, בירך את הנוכחים בהצלחה וציין את חשיבות תכנית המנהיגות ואת צפייתו לראות את משתתפיה משתלבים בעמדות בכירות במשק. כמו כן הדגיש רה"ע, כי העירייה תמשיך להשקיע משאבים בשיתוף פעולה עם משרד העלייה והקליטה בהבאתם של עולים חדשים לעיר וכי הוא רואה חשיבות רבה בהגברת העלייה גם מארצות אמריקה הלטינית.

בטקס נכחו מנכ"ל העירייה רונן עזריה, נציגי משרד העלייה והקליטה, מנהל מחלקת קליטה ואסטרטגיה בעיריית רמלה אמיר וידר שציין את החשיבות של התכנית עבור העולים החדשים. הצעירים הציגו את עצמם בפני ראש העיר כל אחד לפי תחום עיסוקו וסיפרו על עברם ושירותם הצבאי וחשפו בקצרה את תרומתם לפרויקט בעיר.

כמו כן הציגו כיצד הצליחו להשתלב בחברה באמצעות הכלים שניתנו להם במסגרת התכנית המיוחדת, המעניקה מענה לצעירים עולים חדשים ( בני 18-35 ) ברמלה.  בפרויקט השתתפו 20 צעירים ממדינות שונות מדרום אמריקה, אירופה ומברית המועצות לשעבר.

יצוין, כי התהליך הקבוצתי החל באמצעות  הרצאות וסדנאות, סיורים ברחבי הארץ (כנסת ישראל, בית המשפט העליון, סיורים ביד ושם ותל  אביב) בנושאים כגון  פערים חברתיים  הגירה ועוד.

התכנית מאפשרת לצעירים להביע את דעותיהם ומאפשרת להם קליטה טובה יותר בחברה הישראלית, תוך העצמה אישית בעזרתה של רכזת התכנית,  ג'ניפר אללוף,  שמפעילה ומנהלת את התוכנית באופן מקצועי ומיטבי.

במסגרת התכנית הקימו חבריה מועדון  עברית, המתקיים בכל  יום חמישי באולפן ברחוב אברהם  הילל (מתחם הידידות).  המועדון  מיועד לתרגל את העברית  בדיבור  בתחומים  שונים כמו שיחה מול פקיד בבנק, קופת חולים, קניות  ומאפשר להם ללמוד ולהעשיר את אוצר המילים. 
 
חזרה
Facebook