רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

רמלה ציינה את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים והעצמתן

רמלה ציינה את יום המאבק הבינלאומי
למניעת אלימות כלפי נשים והעצמתן

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: די לאלימות כלפי נשים. את החרפה הזו יש לעקור מן השורש. כרשות נפעל ללא היסוס בכל המסגרות כדי לתמוך במאבק למיגור האלימות כלפי נשים                             

רמלה ציינה בשבוע שעבר את יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים. הערב התקיים בהיכל התרבות העירוני, כחלק מתכנית שנתית פרי יוזמת ראש עיריית רמלה מיכאל וידל והמשנה ליועץ המשפטי של העירייה, יועצת ראש העירייה למעמד האישה עו"ד סופי ויטלם, שמטרתה העצמת נשים, ושילובן בעמדות מפתח בחברה.

בערב שהתקיים בהיכל התרבות העירוני נכחו ראש העירייה מר מיכאל וידל ורעייתו אירית, סגן ראש העיר אברהם אילוז, מנכ"ל העירייה מר רונן עזריה ורעייתו, יו"ר ועד העובדים מר שלום אליהו ורעייתו, המשנה ליועץ המשפטי ויועצת רה"ע למעמד האישה עו"ד סופי ויטלם, יו"ר נעמת מחוז מרכז יהודית מנדה ובעלה, חברי מועצה, מנהלים, עובדים ותושבי העיר.                                                                                            

ראש העירייה, בירך במעמד האירוע את המשתתפים והדגיש את חשיבות הנושא והעלאת המודעות של כלל האוכלוסייה, כחלק מחברה מתוקנת ובריאה. "אנו רואים ביום זה חלק בלתי נפרד מהמאבק המשותף שלנו לדמותה של החברה הישראלית המתנגדת לאלימות מכל סוג שהוא ומאפשרת לכל אישה ואיש מקום וקול".

בעקבות מעשי הרצח המזעזעים של נשים ונערות והמחאה הציבורית שהחלה השבוע, הדגיש השבוע וידל, כי גם עיריית רמלה מצטרפת למחאה ואמר: "די לאלימות כלפי נשים. את החרפה הזו יש לעקור מן השורש. כרשות נפעל ללא  היסוס בכל המסגרות כדי לתמוך במאבק למיגור האלימות כלפי נשים". המשנה ליועמ"ש העירוני עו"ד סופי ויטלם הדגישה, כי תופעת האלימות בכלל ונגד נשים בפרט, היא התופעה הסמויה ביותר בעולם, ויטלם: "נשים מוכות פיזית, נפשית, מינית, כלכלית וחברתית ושומרות את האלימות המופעלת עליהן בסוד, לעיתים גם מהקרובים להן ביותר. נשים נרצחות, נאנסות, מוכות קשה ונזקקות לטיפול רפואי,  ולמרות זאת, מעולם לא העזו לפנות למשטרה מהפחד "מה יגידו" וכיצד החברה תסתכל עליהן.  את האלימות הזו צריך להפסיק!! הבחירה לשבץ יום אחד בלוח השנה לציון המאבק הצודק באלימות נגד נשים הוא הכרח מציאות כדי לחשוף את העוול שנעשה לנשים רק משום היותן נשים".

כן נשאה דברים גב' מנדה שהדגישה, כי יש לפעול בכל האמצעים כדי להביא לחיסול נגע האלימות כלפי נשים. 

עו"ד ויטלם: "ברצוני לציין לטובה את עיריית רמלה והעומד בראשה, מר מיכאל וידל, שעשה ועושה כל אשר לאל ידו כדי למגר כל תופעת אלימות בעיר, דבר המקבל ביטוי במגוון רחב של פעילויות למען תושבי העיר. תודה לכל השותפים להצלחתו של הערב הזה ובעיקר ליגאל כהן מנהל היכל התרבות ועובדיו, ליהודית מנדה שותפתי לדרך, לניסים רון מנהל מחלקת ספורט ואירועים, לאבי ברנס ומשה קקון עוזר ראש העירייה, על ארגון ערב זה".  
 
 
חזרה
Facebook