רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

טקס זיכרון בבית העלמין הבריטי ברמלה

טקס זיכרון בבית העלמין הבריטי ברמלה
ברמלה זוכרים את הנופלים במלחמות העולם הראשונה והשנייה
"יש לזכור את כל אותם לוחמים שמסרו נפשם למען מדינתם ולמען חייהם של אחרים"

בטקס מרשים ומרגש שנערך ביום ראשון השבוע בבית העלמין הצבאי הבריטי ברמלה, צוין יום הזיכרון השנתי לחיילי הצבא הבריטי שנפלו בפעולות ובמלחמות העולם הראשונה והשנייה. במסגרת יום הזיכרון הרשמי נערך במקום גם טקס יהודי לזכרם של החיילים היהודים שנפלו בעת שרותם בצבא הבריטי.

את עיריית רמלה ייצגו בטקס מ"מ ראש עיריית רמלה אברהם אילוז ומנכ"ל העירייה רונן עזריה, שהניחו זר לזכר הנופלים חיילי הצבא הבריטי בהם גם חיילים יהודים ששרתו תחת הדגל הבריטי במלחמות העולם הראשונה והשנייה, "יהי זכר הנופלים ברוך".

טקס הזיכרון נערך במעמד שגרירות בריטניה בישראל, שגרירים ונספחים צבאיים מארצות שונות בהם: ישראל, ניו זילנד, שוודיה, קנדה, דרום אפריקה, אנגליה, איטליה, גרמניה, צרפת, הודו, ארה"ב, פולין, רוסיה ועוד. כן השתתפו נציגי הלוחמים, קציני צה"ל ומאות בני משפחה תושבי רמלה ועוד.

במהלך הטקס העלו הדוברים, אנשי השגרירות, נציגי כמורה ודת בהם האב עבדאל מסיח פהים, נציג הרבנות של צה"ל ונציגי הלוחמים, את זכרם של הנופלים ואמרו: "יש לזכור את כל אותם לוחמים שמסרו נפשם למען מדינתם ולמען חייהם של אחרים".

במהלך הטקס הניחו המשתתפים זרי פרחים לרגלי האנדרטה המרכזית בבית העלמין ובסיומו נערכה אזכרה לזכרם של החיילים היהודים ששרתו תחת הדגל הבריטי.   
 
חזרה
Facebook