רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

שוחררו לטבע כ-20 חוחיות ותוכים שנלכדו על ידי ציידים

במבצע מיוחד של השירות הווטרינרי העירוני ברמלה:
שוחררו לטבע כ-20 חוחיות ותוכים שנלכדו על ידי ציידים

המבצע המיוחד נערך בשיתוף עיריית רמלה, השירות הווטרינרי, רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות, המשטרה ויחידת הפיקוח והשיטור העירוני. מנהלת השירות הווטרינרי בעיריית רמלה ד"ר רויטל אורבך: "החוחיות המוגנות שוחררו לטבע. לכידת חיות בר מכל סוג שהוא הינה פעולה בלתי חוקית"

בפעילות משותפת של רשות הטבע והגנים (רט"ג) יחד עם עיריית רמלה, השירות הווטרינרי  העירוני, יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, השיטור והפיקוח העירוני ומשטרת ישראל, התבצעה השבוע פשיטה על מתחם בעיר בו נלכדו והוחזקו חוחיות בניגוד לחוק.

החוחית הינה ציפור שיר מוגנת שפרטים רבים שלה נלכדים מדי שנה על מנת להרבות אותה עם קנרית מתורבתת ליצירת מין כלאיים בשם "בונדוק" ששירתו נחשבת ליוצאת דופן. התופעה כה נרחבת עד שהביאה את החוחיות לסכנת הכחדה בארצנו.

מנהלת השירות הווטרינרי בעיריית רמלה ד"ר רויטל אורבך וסגנה ד"ר שחר רביד ציינו, כי במהלך הפעילות נמצאו כ-20 חוחיות ותוכים מן המין דררה אשר נלכדו במתחם ובנוסף נתפסו מלכודות רבות אשר שימשו את הציידים לביצוע הלכידות. בעלי הכנף נלקחו על ידי פקחי רט"ג, החוחיות שוחררו במקום אחר על מנת להימנע מלכידה חוזרת שלהם, והדררות הועברו למתקן מוגן. כאמור, לכידה או צייד של ציפורים הינה עבירה פלילית ונגד התושב תוגש תביעה משפטית.

במתחם נמצאו בעלי חיים רבים במצב ירוד, ביניהם כלבה אשר הוחזקה ללא חיסון כלבת ורישיון להחזקה ובתנאי החזקה שמנוגדים לתקנות צער בעלי חיים והוחרמה על ידי השירות הווטרינרי.

ד"ר אורבך הדגישה, כי לכידת חיות בר מכל סוג שהוא הינה פעולה בלתי חוקית הגורמת לנזק בלתי הפיך לטבע הארץ ישראלי. בכל מקרה שבו נתקלתם בחיית בר שנלכדה שלא כחוק הנכם מתבקשים לפנות לשירות הווטרינרי 089771691 או למוקד הדיווח של רט"ג 6911*
 
 
חזרה
Facebook