רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

ברמלה בוחרים את המסלול הבטוח לבית הספר

בסימן הזהירות בדרכים תשע''ט
ברמלה בוחרים את המסלול הבטוח לבית הספר
מטה הזהירות בדרכים בעיריית רמלה ממליץ להורים עם פתיחת שנה"ל  תשע"ט - לבחור מסלול הליכה בטוח ביחד עם ילדיהם ולתרגל את הדרך הבטוחה לבית הספר. אסור לאפשר לילדים לפני גיל 9 לחצות כביש וללכת לביה"ס ללא ליווי מבוגר. 

עיריית רמלה: "הקפדה על כללי הבטיחות, בחירת המסלול לבית הספר, ותרגול עשויים להציל חיים"

עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ט וחזרתם של תלמידי וילדי העיר רמלה לספסל הלימודים, מפרסמת העירייה בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שורה של הנחיות להורים ולילדיהם בנושא הזהירות בדרכים ובחירת המסלול הבטוח לבית הספר.

כבכל שנה פוקדים אלפים מילדי רמלה את בתי הספר וגני הילדים ונחשפים בתוך כך לסכנות שבדרך. הליכה בקבוצות מאורגנות ובליווי מבוגר לאורך כל השנה, או כאירוע חד פעמי, תפחית את הסיכוי לפגיעה בילדים ותעלה את מודעותם לסכנות בדרך ולאופני המניעה.   הקפדה על כללי בטיחות מצילות חיים - מומלץ להורים לבחור  ולתרגל ביחד עם ילדיהם את המסלול הבטוח לבית הספר. כאשר החלטתם שילדכם מוכן להתחיל ללכת לבית הספר ללא ליווי מבוגר (לא לפני גיל 9 ), אנו ממליצים לבחור יחד איתו מסלול בטוח לבית הספר ובחזרה ממנו. לאחר בחירת המסלול תרגלו עם הילד מספר פעמים את ההליכה במסלול לפני שאתם מאפשרים לו ללכת ללא ליווי מבוגר.

מנהל אזור השפלה הדרומית ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מר נתי הר לב וראש מטה הבטיחות בדרכים בעיריית רמלה מר אבי גורן, מוסיפים שיש לזכור, כי דוגמא אישית ושמירה על כללי הבטיחות בדרך הם קריטיים להפנמה של המסר והתנהגות בטוחה של הילד.     יצוין, כי בבחירת המסלול הנכון יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים בהם: העדיפו מסלול שאינו דורש חציית כביש, אם צריך לחצות כביש, העדיפו מעבר חציה, העדיפו מעבר חציה מרומזר,  העדיפו מעבר חציה בו יש משמרות זה"ב, אם הדרך חייבת לכלול חצית כביש דו-סטרי: העדיפו מעבר חציה שניתן לחצות בו מסלול תנועה אחד של הכביש ואחר כך את המסלול השני (מעבר חציה עם אי- תנועה).

בנוסף העדיפו מסלול שמצריך חציית כבישים צדדיים ולא כבישים ראשיים (עם זאת, עדיף חציית  כביש, במעבר חציה מרומזר וראשי על פני חציית כביש במעבר חצייה לא מרומזר צדדי). כמו כן יש להעדיף מסלול שלא מצריך מעבר דרך מגרשי חנייה של בניינים. מגרשי חנייה מסוכנים כמו כביש, וכדאי לא לבחור בדרך העוברת במגרשי חניה ובמקומות שאין בהם מדרכה מוסדרת (שבילי עפר), אם חייבים לעבור דרך חניון, יש להנחות את הילד לנקוט באותם אמצעי זהירות הנדרשים בכביש, או בליווי מבוגר.

יצוין, כי חשוב לבחור מסלול ללא מפגעים בטיחותיים, כגון: אזורים בהם מכוניות חונות על המדרכה, עצים שחוסמים את שדה הראיה, פחי זבל שחוסמים את המדרכה, מדרכה שבורה.  לדבריו יש לתת דגש מיוחד בתרגול הילדים  בבחירת המסלול הבטוח ביותר לבית הספר. "לפני חציית כביש במעבר החצייה יש להסתכל לכל הכיוונים מהם יכולה להגיע מכונית (קדימה ואחורה, משני הצדדים). יש לוודא שכל המכוניות בכל המסלולים עוצרות. וכאשר הדרך היא חד-סטרית עם 2 נתיבים לאותו כיוון, יש לוודא שכל המכוניות בכל הנתיבים עצרו.

הר לב: "בשם משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים אני מאחל לתלמידי וילדי רמלה שנת לימודים מוצלחת ובטוחה בדרכים".
 
חזרה
Facebook