רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

מהדקים את יחסי הגומלין בין הערים התאומות מרס ורמלה

מהדקים את יחסי הגומלין בין
הערים התאומות מרס ורמלה
משלחת תלמידים, חברי מועצה ותושבים מרמלה, ערכה ביקור גומלין בעיר מרס שבגרמניה, העיר התאומה לרמלה. במהלך הביקור ערכו הנציגים מרמלה ומארחיהם הגרמנים, טקס זיכרון מרגש לזכר הקהילה היהודית

משלחת תלמידים מאורט לילינטל ועמל הרב-תחומי ברמלה, חזרה השבוע מביקור גומלין בעיר התאומה לרמלה, מרס שבגרמניה. כזכור, התארחו חברי משלחת מרס בביקורם האחרון בעיר לפני מספר חודשים.

את העירייה ייצגו בביקור חברי המועצה בני בנימין ועו"ד ראיס אבו סייף, שהתקבלו ביחד עם תלמידי המשלחת בלשכתו של ראש עיריית מרס מר כריסטוף פליישאוואר, שברך על שיתופי פעולה בין הערים רמלה מרס ותושביהם לאורך 30 שנים של שותפות וחברות במסגרת ערים תאומות.

נציגי רמלה הודו לראש העיר וצוותו על קבלת הפנים החמה והמיוחדת ובעיקר למשפחות המארחות בעיר התאומה מרס והדגישו את החשיבות הרבה בהמשך שיתופי הפעולה, החלפת משלחות והידוק הקשרים בין הערים רמלה – מרס. 

בראש משלחת התלמידים עמדו הגב' איריס רושנסקי והמחנך אורי בן יפת מאורט לילינטל. השניים שיבחו את התנהלות תלמידי העיר שהסבו גאווה רבה לרמלה ולמדינת ישראל.

יש לציין, כי במהלך הסיור התבשרו חברי המשלחת על מותו של יורם רבי ז"ל מי שכהן כראש עיריית רמלה בשנים 1983-1988 ומי שיזם וחתם ברית ערים תאומות עם העיר מרס שבגרמניה. יורם היה החלוץ שקשר את אותה ברית ערים תאומות שהיום הפכה לחברות אמת. ראש עיריית מרס וצוותו הביעו צער עמוק על לכתו של יורם רבי ז"ל.

במהלך הסיור ערכו הנציגים מרמלה בהם והמארחים הגרמנים טקס זיכרון  מכובד ומרגש לקהילת היהודים במרכז העיר
דמארס במקום בו שכן בית הכנסת. 
 
 
 
חזרה
Facebook