רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

ברמלה רוכבים בטוח!

ברמלה רוכבים בטוח!

עיריית רמלה בשיתוף תכנית "עיר ללא אלימות" קיימו אירוע הסברה מיוחד להגברת הבטיחות והזהירות בקרב בני הנוער הרוכבים על גבי אופניים חשמליים. המבצע כלל פעילות הסברתית רחבה בבתי הספר, דוכני הסברה, התנסות בני הנוער בסימולטור, הרצאה על החוק המותר והאסור ועוד. סעו בזהירות

עיריית רמלה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, תכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון הפנים, מחלקת הפיקוח והשיטור העירוני, יצאו במבצע הסברה משותף להגברת הבטיחות והזהירות בקרב בני הנוער הרוכבים על גבי אופניים חשמליים ברחבי העיר רמלה.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה: "לפעילות הסברה ומניעה ערך חינוכי לא פחות חשוב מאפקט המושג באכיפה. מטרתנו משותפת – שמירת ביטחונם של ילדינו בדרכים".

מנהלת  תכנית "עיר ללא אלימות" איילת טייטלבוים ציינה, כי המבצע כלל פעילות הסברתית רחבה שהחלה בבתי הספר וכללה הקמת דוכני הסברה, חלוקת חומר הסברתי וכן כניסה לכיתות למתן דגש על חשיבות הרכיבה כחוק וההתנהלות הבטוחה בכבישים ובדרכים. במסגרת המבצע הגיעו שוטרים מתחנת רמלה ופקחי עיריית רמלה לבתי הספר התיכוניים, שם פגשו ברוכבים הצעירים שהגיעו ליום לימודיהם והסבירו מה מותר ומה אסור.  בנוסף, במהלך חופשת הקיץ חילקו מתנדבי סיירת הורים וסיירת צעירים לרוכבים ולנוער בגינות הציבוריות מנשר ובו דגשי בטיחות.

מבצע ההסברה הסתיים באירוע שיא שהתקיים בשבוע שעבר במרכז לבטיחות בדרכים ברמלה לבני הנוער מגיל 16.  באירוע ניתנו קסדות בטיחות חדשות לבני הנוער, תרומת מפעל נשר. יצוין, כי מדובר בשיתוף פעולה פורה  בין סיירת הורים למפעל נשר שמטרתו להגביר את ביטחון הדור הצעיר העושה שימוש באופניים חשמליים וזאת בעקבות ריבוי התאונות לאחרונה מעורבים רוכבי האופניים החשמליים. במסגרת האירוע התנסו בני הנוער בסימולטור אופניים חשמליים, השתתפו בהרצאה על החוק מה מותר ומה אסור, ויצאו עם חריטה  של שמם על סוללת האופניים.

יש לזכור, כי הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת לפי חוק מגיל 16 בלבד, וכי שימוש בטלפון סלולרי בזמן נסיעה, או רכיבה עם אוזניות, אסורים ומסוכנים. יש לרכוב בעיר רק בשבילי אופניים, ובהיעדר שביל אופניים, יש להקפיד להיצמד לימין הכביש. אין לרכב על המדרכות, מאחר והן שייכות להולכי הרגל והרכיבה בהן אסורה. יש להקפיד על חבישת קסדה, וברכיבת לילה יש להקפיד על נראות: חובה להשתמש באורות קדמיים, אורות אחוריים ומחזירי אור.
 
 
חזרה
Facebook