רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

שילוב אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה הוא שילוב מנצח !

שילוב אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה
הוא שילוב מנצח !

במסגרת יום עיון לאנשי מקצוע שהועבר על-ידי צוות נכויות במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה, התקיים פאנל בנושא שילוב אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה.

בפאנל השתתפו  נציגי "מכבסת נקי לי" , מועסקים  וצוות ממרכז רב נכותי "בית אקשטיין" מקבוצת דנאל.  הפאנל הונחה  על ידי רותי צצניצקי כהן, רכזת התחום המקצועי של בית אקשטיין, המפעיל את המרכז הרב נכותי, במימון ופיקוח של משרד הרווחה ועיריית רמלה.

המרכז נותן רצף שירותי תעסוקה לאנשים עם מוגבלות הזקוקים למסגרת תומכת. רצף השירותים כולל: מרכז יום סיעודי טיפולי, מרכז יום למזדקנים ומרכז תעסוקה.  בנוסף, הארגון מפעיל  שירותי השמה וליווי פרטני וקבוצתי במפעלי תעשייה  שונים ובשוק החופשי ברמלה וסביבתה.

המרכז שוכן במבנה חדש, מרווח ומכובד אשר ניבנה וצויד במימון עיריית רמלה, משרד הרווחה, ביטוח לאומי וקרן שלם.  כיום משולבים במרכז הרב נכותי 120 מועסקים.

תוכנית התעסוקה נבנית בשיתוף  פעולה מלא בין כל השותפים: המועסק ומשפחתו, עו"ס צוות הנכויות ברווחה, מפקחת משרד הרווחה, המעסיק במפעל וצוות בית אקשטיין רמלה.

יוסי ניסים, הבעלים של מכבסת 'נקי לי' סיפר שבשבילו עובדי בית אקשטיין הם חלק בלתי נפרד מהעובדים במכבסה, ותיאר את הקשר החם והליווי של הצוות המקצועי של בית אקשטיין. 
מנהל המפעל, איציק ביבי, ציין כי מכבסת "נקי לי" הנותנת שירות בעיקר לחברות תעופה, מעסיקה כ-50 עובדים, מתוכם כ-15  בעלי מוגבלויות שונות.  "בשבילנו הם 'מיוחדים' ואף אחד לא מתייחס אליהם כאל מוגבלים. אנו רואים זאת כזכות ותרומה לחברה להעסיק אותם  וזה בא לידי ביטוי ביחס ובמשכורות.   אנו מקווים שעוד חברות יבינו את היתרונות שיש בהעסקת חבר'ה מיוחדים ואת תרומתם לחברה בה הם עובדים, ושהשיקול להעסקתם יהיה  לא רק כלכלי, אלא כחלק יצרני מהחברה ושווה לכלל העובדים".

מנהל מחלקת הרווחה בעיריית רמלה, אייל קהלני, העניק תעודות הוקרה מטעם עיריית רמלה,  למר יוסי ניסים ומר איציק ביבי, על תרומתם לחברה בהעסקה ושילוב אנשים עם מוגבלויות.

צוות נכויות ממחלקת הרווחה  אשר העביר את יום העיון  הדגיש את המסר שיש בחשיבות הגברת המודעות  לתהליכי השיקום האפשריים בקהילה ולמיצוי הפוטנציאל הגלום בכל אדם בעזרת התמיכות המתאימות.

אם אתם בעלי עסק בעיר רמלה או בקרבתה (מודיעין, קריית התעופה, לוד) ומעוניינים להיות חלק מקידום תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות בחברה מוזמנים ליצור קשר עם מורן שטוסר משיח, מנהלת המרכז לרצף שירותי תעסוקה בית אקשטיין רמלה-  089228512 moran.m@b-e.org.il

אנשים בעלי מוגבלויות המעוניינים לבחון  אפשרות לשילוב תעסוקתי מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים ברשות. טלפון לפניות 08-9771611. 
 
 
חזרה
Facebook