רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

מחזקים את הביטחון האישי עם 118 מצלמות חדשות ברחבי רמלה

מחזקים את הביטחון האישי עם                      
118 מצלמות חדשות ברחבי רמלה

הצבתן של המצלמות פרי יוזמת עיריית רמלה, בשיתוף המשרד לביטחון פנים והמשטרה,  מתבצעת במסגרת התכנית להגברת תחושת הביטחון בעיר. מנכ"ל העירייה רונן עזריה: רישות העיר במצלמות יתרום תרומה חשובה למען חברה נקייה מאלימות וונדליזם. זוהי העיר שלנו, הבית שלנו. המצלמות יניבו הרתעה משמעותית, יהוו מרכיב חשוב במוגנות, ויגבירו את המודעות למאבק בנגע האלימות

בתום עבודת מטה מורכבת ויסודית שערכה העירייה מזה  מספר חודשים, החלו השבוע העבודות  לביצוע שלב א' בהצבתן של 118 מצלמות חדשות ואיכותיות ב-35 אתרים שונים ברחבי העיר. עבודות ההתקנה צפויות להסתיים תוך כ-4 חודשים.

הצבתן של המצלמות מתבצעת במסגרת יוזמה עירונית ומימוש התכנית להגברת תחושת הביטחון ברמלה. במסגרת התכנית פרי יוזמת העירייה בשיתוף המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל, יוצבו המצלמות בגנים הציבוריים, בפארקים, בכניסות לעיר, בצירי התנועה המרכזיים, במתחמי חינוך תרבות ונוער.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה, ציין כי מדובר בשלב א' של התכנית אותה אישר ראש העיר ומועצת עיריית רמלה  וכי בכוונת העירייה להרחיב עוד יותר את מערך המצלמות העירוני. לדבריו העירייה רואה חשיבות רבה בצמצום נגע האלימות והוונדליזם הפוקד, יש לומר, את כלל החברה בישראל. בהנהלת העירייה הודו לשר לביטחון פנים השר גלעד ארדן וצוותו, על תמיכתו ועזרת משרדו במימוש התכנית.

עזריה: "אנו מאמינים, כי רישות העיר במצלמות יתרום תרומה חשובה למען חברה נקייה מאלימות וונדליזם. זוהי העיר שלנו, הבית שלנו. הצבתן של המצלמות בעיר הוא צעד חשוב למיגור האלימות. המצלמות יניבו הרתעה משמעותית, יהוו מרכיב חשוב במוגנות, ויגבירו את המודעות למאבק בנגע האלימות".

עזריה הוסיף, כי יותר ויותר תושבים מבקשים ופונים לעירייה בנושא ודורשים יותר מצלמות ויותר פיקוח בגנים, בפארקים בצמתים ובמרכזי הבילוי.   על פי התכנית המצויה בימים אלה בשלבי ביצוע ומימוש, יחוברו המצלמות שהותקנו למוקד העירוני הפועל  24 שעות ביממה. 

עזריה הדגיש, כי מערך המצלמות החדש ברחבי העיר, נועד בראש ובראשונה לשמש כבסיס לשיפור רמת הביטחון האישי במתחמים הציבוריים ברחבי העיר. "יכולות התיעוד וניתוח האירועים הניתנות לגורמי האכיפה מסייעות בידי המשטרה בפתרון אירועים פלילים מחד ומאידך  מסייעות לנו לשפר את איכות השירות ואיכות החיים לתושבי העיר.  המצלמות הרואות הן אמצעי חשוב להגברת האפקטיביות של גורמי האכיפה, ככאלה הן תומכות במאמצי האכיפה האופרטיביים ואינן באות במקומם. המצלמות והמוקד העירוני מהווים חלק מהותי ממאמץ ההרתעה האכפתי ברשות ואמון על הפעלת גורמי האכיפה והתגובה האופרטיביים לצורך מניעה וטיפול באירועי אלימות בשטחים אליהם הוא צופה". 

יש לציין, כי מדובר במערך מצלמות איכותי וחדיש שיהווה מקור לבקרה על מוקדי אלימות איתור מוקדם והכוונת גורמי אכיפה לצורך מניעתה,  הכוונת כוחות תגובה לטיפול באירועי אלימות, תיעוד עבירות אלימות וונדליזם וסיוע לגורמי האכיפה למיצוי הדין עם עבריינים, סיוע לפיקוד על אירוע בשעת חירום, תיאום בין גורמי האכיפה השונים בשגרה ובחירום. 
 
חזרה
Facebook