רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

רמלה אירחה את הכנס השנתי הראשון של פורום מנהלות ההתחדשות העירונית

רמלה מתחדשת
רמלה אירחה את הכנס השנתי הראשון של פורום  מנהלות ההתחדשות העירונית

בעיריית רמלה ברכו על קיום הכנס הראשון בעיר, במטרה ליצור סביבות עבודה מקצועיות ויעילות לגיבוש תהליכים חדשים ונוספים במנהלות ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ

לראשונה בישראל אירחה רמלה את הכנס הראשון של פורום מנהלות ההתחדשות העירונית בארץ. הכנס נערך (שלישי) השבוע באשכול הפיס במעמד ראש העיר, ראש עיריית טירת הכרמל,  מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית חיים אביטן, סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית עינת גנון, מנכ"ל העירייה, אדריכלים, יזמים, מהנדסים, עורכי דין ומנהלי יחידות להתחדשות עירונית ברשויות רבות.

במסגרת הכנס נערכו מספר מושבים במטרה ליצור סביבות עבודה מקצועיות ויעילות לגיבוש תהליכים חדשים ונוספים במנהלות הקיימות, תוך עידוד הקמת מנהלות חדשות.

מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית חיים אביטן, הודה לעיריית רמלה על קיום הכנס וציין, כי  התכנית להתחדשות העירונית ברמלה ובכל הרשויות העירוניות הרבות שעוסקות בזה, היא הדבר העכשווי החשוב ביותר למען כלל התושבים המהווים חלק מהתכנית.

בעיריית רמלה ברכו על קיום הכנס הראשון בעיר וציינו, כי מדובר בכנס יעיל ותורם לגיבוש תהליכים בבניית תכניות מתאר להתחדשות עירונית. יצירת תשתיות מתאימות לפיתוח תכנוני מיטבי, מתוך ראיה עירונית כוללת, לתוכניות המפורטות להתחדשות עירונית המקודמות בימים אלה על ידי רשויות רבות, בהן גם רמלה.

בעירייה הדגישו, כי תכנית המתאר להתחדשות עירונית מתייחסת למגוון רחב של נושאים, אשר ישפיעו על התפתחות העיר, על התפתחות השכונות הוותיקות הכלולות בתוכנית ועל איכות החיים של תושבי העיר ותושבי השכונות הותיקות שהוגדרו כחלק מהתכנית.

בעירייה הוסיפו, כי תכנית ההתחדשות העירונית של רמלה קיבלה את ברכת הדרך העקרונית של מתכנן מחוז מרכז בוועדה המחוזית , מר גיא קפלן וצוות לשכת התכנון המחוזית. ומאז קיום שיתוף הציבור שנערך לפני מספר שבועות, עוסקים צוותי התכנון בעדכון התכנון והכנת מסמכי לוואי שהתבקשו ויוצגו בסדרת דיונים אינטנסיביים עד לאישורה להפקדה של התכנית.  בעירייה הדגישו, כי בתכנית המעודכנת שהוגשה בוצעה הורדה משמעותית של הצפיפות המוצעת - הורדת גובה המבנים שהיו   כ-40 קומות ל-20-25 ועוד שיפורים שכולם לטובת יצירת תכנית המשקפת איכות חיים גבוהה יותר, בלי מגדלים באוויר, תוך הבטחת זכויות התושבים, שיתוף ציבור, הקמת אגף להתחדשות עירונית ועוד. את הכנס הנחתה עו"ד נורית כהן קצב.
 
 
חזרה
Facebook