רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

יום הכשרה לפיקוח העירוני ולשיטור והגברת האכיפה לחוק מניעת העישון במקומות ציבוריים

יום הכשרה לפיקוח העירוני ולשיטור
והגברת האכיפה לחוק מניעת העישון
במקומות ציבוריים

כבכל שנה, רמלה מציינת את החודש ללא עישון ששיאו ב"יום הבינלאומי ללא עישון" החל בתאריך 31.5.

ביום שלישי ה1.5.18 נערכה הכשרה לשיטור והפיקוח העירוני בנושא התיקונים והשינויים בחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים.  חוק מניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון נחקק בראשית 1983 ותוקן מאז מספר פעמים. את ההכשרה העביר חיים גבע, מרכז בכיר לנושא העישון במשרד הבריאות, ולידור צברי, מהאגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות. ההכשרה נערכה ביוזמת מתאמת הבריאות העירונית, יעל נסימיאן פאי,  במטרה להגביר את האכיפה ולאפשר לתושבי העיר לנשום אויר נקי.  זאת, כחלק מעשייה נרחבת בתחום "עיר נקייה מעישון".

החוק קובע כי לא יעשן אדם במקומות ציבוריים, בהם: קניונים וחנויות, מבני ציבור, בתוך כך אולמות קולנוע ותיאטרון, אולמות שמחות, מוסדות חינוך, בנקים, בתי דואר, בריכת שחייה, מקלט ציבורי, מרכזי תרבות נוער וספורט (מתנ"סים), בבניינים של תנועות נוער, בתי אבות ודיור מוגן, מעליות, מסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי, בתי חולים, אוטובוסים ובתחנת אוטובוס מקורה, בתחנה מרכזית ובתחנת רכבת, לרבות ברציף, מונית ורכב להוראת נהיגה, בית כנסת, כנסייה ומסגד.

בהתאם לחוק, חלה חובה על מחזיק, למעשה, של מקום ציבורי, להתקין שלטים המורים על איסור העישון, ולהחזיקם במצב תקין.

החוק קובע, כי העובר על החוק – דינו קנס:  המעשן במקום ציבורי צפוי לקנס בסך 1,000 שקלים, על בעל עסק שלא מנע עישון או שלא הציב שילוט מוטל קנס של 5,000 שקלים.   כל אחת מהעבירות.    על הצבת מאפרות מוטל קנס של 5,000 ₪.

רמלה כעיר בריאה וכעיר נקייה מעישון, חברה ברשת ערים בריאות, וככזאת מקפידה על יישום החוקים והתקנות לשמירה על בריאות התושבים ולהעלאת איכות החיים שלהם.

יעל ניסמיאן-פאי, מתאמת בריאות עירונית: "בשל כל המפורט לעיל , יחלו מבצעי אכיפה שיתקיימו בעיר, בהם יפעלו יחידת השיטור העירוני ויחידת הפיקוח העירוני ליישום הוראות החוק." 
 
חזרה
Facebook