רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

רמלה התייחדה עם נספי יהודי אתיופיה

זיכרון עולם ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל

רמלה התייחדה עם נספי יהודי אתיופיה
סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה, נחישות ותקווה ואהבת ארץ ישראל. יהי זכר הנספים ברוך

רמלה ציינה בשבוע שעבר את זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם מסודן לישראל. טקס הזיכרון שנערך במתנ"ס טבג'ה מצוין כמדי שנה על-ידי עיריית רמלה, המחלקות לעלייה וקליטה,  ומחלקת אירועים וספורט.

בטקס השתתפו כ-100 איש, במהלכו נשאו דברים לזכר הנספים נציגי הנהלת העירייה, חברי מועצה וקייס הקהילה וובה אברהם.

הדוברים ציינו, כי סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה, נחישות ותקווה ואהבת ארץ ישראל. "יהי זכר הנספים ברוך".

במסגרת הטקס הוקרן סרטון "גופי כאן, אך ליבי בירוסלם" (יובל ארנון) וקטע של עדות מתוך סיפורה של אסירת -ישוורק דוויט בביצוע של אביבה נגוסה שחקנית תיאטרון וטלוויזיה. אמירת קדיש ע"י הרב זוהר גטהון וקטעי שירה של להקת הזמר העירוני 'רמנוער' . בתום הטקס שמעו את סיפור מסעה האישי והמרגש של תושבת העיר. בסיום הטקס הונחו זרי פרחים.  

את הטקס הנחו משה שטה מנהל מתנ"ס טבג'ה  ויניעלם חנוך, פעיל בקבוצת פעילים לשינוי חברתי.  מנהלת תחום יוצאי אתיופיה במחלקת הקליטה העירונית, ברכה אשטו, הודתה לכלל השותפים שעמלו על הצלחת הטקס, בהם: משרד הקליטה, מחלקת ספורט ואירועים, מחלקת עליה וקליטה, מתנ"ס טבג'ה, פעילים לשינוי חברתי, מרכז הנוער פידל, המועצה הדתית, תכנית 'פאקט', מרכז תכניות למידה, מרכז קשתות, ומרכז גישור וישוב סכסוכים, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, מועצת הנוער, אחוות נשים וזינוק בעלייה. 
 
חזרה
Facebook