רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

ברמלה מקדמים את החיים המשותפים באמת אפשר אחרת

ברמלה מקדמים את החיים המשותפים
באמת אפשר אחרת

הורים ותלמידים תושבי רמלה השתתפו באירוע שיא בפרויקט  המקדם חיים משותפים בשיתוף עמותת אפשר אחרת, מט"ח רמלה, משרד החינוך ועיריית רמלה אגף החינוך והנוער. מנכ"ל העירייה רונן עזריה: "רמלה היא מגדלור של עיר רב תרבותית בה חיים בשכנות טובה יהודים, מוסלמים ונוצרים. אנו מברכים על הפעילות החינוכית בבתי הספר"

תלמידי כיתות ד' מבתי הספר ג'ואריש ורעות ברמלה קיימו השבוע יחד עם צוותי ההוראה והוריהם אירוע חינוכי מיוחד במינו המקדם פעילות חינוכית לעידוד החיים המשותפים בעיר. 

המפגש מהווה אירוע שיא של הפרויקט לחיים משותפים שמובילה עמותת 'אפשר אחרת' בשיתוף מט"ח בעיר. האירוע מהווה חלק מסדרת מפגשים שהתלמידים מקיימים במשותף במהלך השנה. כלות השמחה, נואל אבו עאמר ומירי קאופמן, מנהלות בתי הספר ג'ואריש ורעות, פתחו את הערב בברכות לאורחים וסיפרו על שיתוף הפעולה ביניהן.

הפעילות הונחתה על ידי שחקנים של עמותת "אפשר אחרת" שכולם אנשי תיאטרון בנוכחות מנכ"ל העירייה רונן עזריה שציין את החשיבות הרבה שהעירייה רואה בקידום החיים המשותפים בעיר רב תרבותית. עזריה: "רמלה היא מגדלור של עיר רב תרבותית בה חיים בשכנות טובה יהודים מוסלמים ונוצרים. אנו מברכים על הפעילות החינוכית".

עוד השתתפו באירוע מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן, מנהלת מחלקת בתי הספר לירון כרמלי ויו"ר ועד ההורים העירוני אורלי ארביב, שהצטרפו ולקחו חלק בסדנאות.

משתתפי האירוע נחשפו לעובדה, כי העיר רמלה היא אחת הערים הצעירות ביותר במדינה מבחינת אוכלוסיית התושבים ויש בה אחוז גבוה של ילדים ונוער.

במהלך השנה עוברים הילדים, המורים וההורים סדרת מפגשי הכרות, במהלכם נחשפים לתרבות של האחר, למפגש יצירתי במוזיאון תל אביב, סדנת מוזיקה רב תרבותית ועוד. השילוב בין למידה ובין סדנאות חווייתיות מעשיר ומרחיב אופקים. התכנית מתקיימת בשיתוף עם המטה לחיים משותפים במשרד החינוך.

פרויקט זה מתאפשר בסיוע הפדרציה היהודית של קנזס סיטי, שלה קשרים ענפים עם רמלה. הקרן מסייעת לקיים פרויקטים רבים בתחומי האזרחות המשותפת בין יהודים וערבים. מר עופר ליכטיג, נציג הפדרציה בישראל, שהיה נוכח אף הוא באירוע, התרשם עמוקות מהתהליך אותו עוברים משתתפי התכנית וציין שחשוב שבכל בית הספר של רמלה יתקיים פרויקט זה.

דר' תקוה ברכה, מייסדת ומנכ"לית עמותת "אפשר אחרת" ציינה, כי "זוהי תכנית תהליכית שמשתפת מעגלים רבים,  בהם תלמידים, הורים, צוותי מורים ואנשי מפתח בקהילה. מעורבות הנהלת העירייה ואנשי חינוך מהווה תנאי חשוב להצלחת התכנית". את הפעילות מלווה מקרוב רכזת הפרויקט הגב' נאדיה זקות.
 
חזרה
Facebook