רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

בית הכנסת החדש ''חזון עובדיה'' ברמלה נקרא ע''ש מרן הרב הראשי לישראל הרב עובדיה יוסף ז''ל

בית הכנסת החדש ''חזון עובדיה'' ברמלה נקרא ע''ש
מרן הרב הראשי לישראל הרב עובדיה יוסף ז''ל  

מאות השתתפו בטקס הסרת הלוט לבית הכנסת החדש והמפואר "חזון עובדיה" שנבנה בקרית האומנים. בנו, הרב יצחק יוסף שליט"א, המכהן כרבה הראשי של ישראל נשא דברים בטקס והודה להנהלת העיר על ההחלטה לקרוא את שם בית הכנסת על שם אביו, גדול הדור

מאות מתושבי העיר השתתפו בטקס הסרת הלוט לבית הכנסת החדש "חזון עובדיה" בקרית האומנים, ע"ש מרן הרב הראשי לישראל הרב עובדיה יוסף ז"ל.

את המעמד כיבדו ונשאו דברים, הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט"א, רב העיר הרב יחיאל אבו חצירא שליט"א, שר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין ח"כ ישראל כץ, ראש העיר מיכאל וידל, סגניו ועוד. כן השתתפו באירוע המיוחד נציגי הנהלת העיר, חברי מועצה, מנכ"ל העירייה, יו"ר המועצה הדתית, רבנים, תושבי העיר ונציגי ועד בית הכנסת.

בית הכנסת המפואר נבנה בסיוע משרד הבינוי והשיכון, המשרד לשירותי דת ועיריית רמלה.        הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט"א, הודה להנהלת העירייה על החלטתה בשיתוף עם ועד בית הכנסת, לקרוא את שם בית הכנסת על שם אביו גדול הדור, מרן הרב הראשי לישראל הרב עובדיה יוסף ז"ל, נשיא בית הדין הרבני ומייסד תנועת ש"ס. הרב נשא דברי תורה וציין את החשיבות הרבה שרואים הוא ומשפחתו בהמשך דרכו של אביו גם כאן ברמלה.

שר התחבורה ח"כ ישראל כץ נשא דברים וציין את תרומתו של מרן עובדיה יוסף ז"ל, לעם ישראל בפסיקותיו ובחיבוריו התורניים. בהנהלת העירייה ציינו, כי הרב עובדיה יוסף גדול הדור, ענק הרוח, פוסק הדור, ייזכר כאיש היקר שלחם את מלחמתה של תורה למעלה מ-75 שנה בשקידה עצומה וביראה יתרה בשורה ארוכה של תפקידים, חבר בבית הדין הרבני הגדול, הרב הראשי של תל אביב ועד הראשון לציון והרב הראשי לישראל. הרב יוסף כתב וחיבר עשרות ספרים וחיבורים תורניים.

כן הודגש, כי לרבים, דתיים וחילוניים כאחד, היה הרב יוסף הרבה יותר מרב, דמות רוחנית, פוסקת הלכה . רבים וטובים ראו בו איש של אנשים, אוהב הבריות ועם ישראל, בעל לב ענק, חכם, שגילה חמלה, ערבות הדדית וסולידאריות חברתית לעם בישראל ופסק ברוח כוח ההיתר שסימל יותר מכל את אהבתו ורצונו לקרב את הציבור למסורת וליהדות ולעשות הכול על מנת להקל ולהתיר.

כזכור, לפני מספר חודשים נקבעה מזוזה בבית הכנסת החדש בקריית האומנים שנבנה ברחוב יונה וולך. בית הכנסת החדש שנפתח לציבור הרחב, נבנה על שטח של כ-300 מ"ר . מדובר בבית כנסת מודרני שבבנייתו הושקעו משאבים רבים.

בעירייה הודו לכלל השותפים בהם הנהלת עיריית רמלה הקודמת, על הקמת בית הכנסת החדש המהווה חלק ממערך רחב של פעולות לשדרוג שירותי הדת בעיר, לוועד בית הכנסת ליו"ר הוועד כרמל שאבו וחברי הוועד ולתושבי העיר. 
 
 
 
חזרה
Facebook