רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

לא לאלימות כן למשפחה בטוחה

לא לאלימות
כן  למשפחה בטוחה

עיר ללא אלימות בשיתוף פעולה עם איחוד והצלה יצאו בפרויקט “משפחה בטוחה” אשר מתקיים בכל רחבי הארץ, במטרה ללמד כל אזרח את הכללים הבסיסיים בהגשת עזרה ראשונה ופעולות מצילות חיים, עד הגעת צוות בכיר ומיומן. אלפי גברים ונשים עברו עד היום את ההכשרה, חלקם אף הצילו חיים בעזרת הידע שרכשו.

קארין מנדלסון רכזת פרויקטים בקהילה בתכנית עיר לא אלימות מציינת, כי "במסגרת הקורס השתתפו מתנדבי סיירת צעירים וסיירת הורים אשר נותנים מענה עירוני לנוער בפארקים ובגנים הציבורייםהסיירות יוצאות לשטח בשעות הערב וכוללות גם חייליים וסטודנטים הקרובים בגיל לבני הנוער ונותנים דוגמא אישית טובה לנערים ונערות בסיכון. חיבור ושיח חברי היוצר קשר מוצלח וחיובי בין בני הנוער לבוגרים משמעותיים ובאמצעות כלי המשחק שנותן מענה הפעלתי בזירות אליהן מגיעה הסיירת עם נגררת הפנאי במרחב הציבורי.

סיירת הצעירים וסיירת הורים הם חלק ממודל 24/7 הנותן מענה גם בשעות הפנאי ביום ובערב. במסגרת הסיורים בשטח של סיירות עיר ללא אלימות סיירת צעירים וסיירת הורים, הצוותים מזהים תופעות הדורשות מענה טיפולי, רפואי ועוד. מטרת הקורס לתת כלים פרקטיים למתן עזרה ראשונה בשטח".

המיזם הוא בעל חשיבות לאומית, ושני הארגונים שמו לעצמם למטרה לקדם את נושא העזרה הראשונה, הבטיחות והצלת חייהם של ילדים ומבוגרים.

איילת טייטלבוים, מנהלת עיר ללא אלימות: "בהמשך לשיתוף הפעולה הראשוני של עיר ללא אלימות, משפחה בטוחה ואיחוד הצלה אנו נמשיך את שיתוף הפעולה בין שני הארגונים במגוון תחומים אחרים כגון: קורס חובשים, משפחה בטוחה, תן כבוד מניעת אלימות ושוטטות, מתן "ארגז כלים" לחיים לבני נוער, העצמה ועוד."
 
 
חזרה
Facebook