רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

חופשה שמחה ובטוחה

חופשה שמחה ובטוחה
בחופשת פורים יצאו בני נוער לחגוג מחוץ לעיר וצוותי עיר ללא אלימות ברמלה, בהם: סיירת הורים וסיירת צעירים בשיתוף מתנדבי על"ם, מחלקת הפיקוח, שיטור עירוני והמוקד העירוני יצאו עם פרויקט מיוחד:  שמור/י על עצמך, מחכים לך בבית!
 

על מנת לוודא שהנערים והנערות חוזרים בשלום ממרכזי הבילויים מחוץ לעיר רמלה, הפיקה תכנית עיר ללא אלימות  כרטיסי ביקור ייחודים – "מחכים לך בבית", עליהם נקובים מספרי חירום אליהם ניתן להתקשר בכל שעה במידה ונער או הנערה מצויים במצוקה. 

את הכרטיסים חלקו מתנדבי סיירת הורים, סיירת צעירים ומתנדבי על"ם.  נהגי המוניות בעיר לקחו אף הם חלק  במבצע .  רכז סיירת ההורים איציק בוצר, יצר קשר עם תחנות המוניות בעיר ורתם אותם למבצע פורים עירוני.

תחנות המוניות בעיר: יצחק שדה איילון ואור,  צוידו  בכרטיסי הביקור, והנהגים שהסיעו את הנערים והנערות למקומות בילוי מחוץ לעיר, נתנו לנערים עם הגיעם ליעד המבוקש את כרטיס הביקור עם מספרי החירום.  הכרטיס ניתן לשמירה בארנק, בנייד או בכיס, תוך שהם יודעים כי המוקד העירוני ומוקדי חירום נוספים זמינים למענם בכל בעיה או מצוקה שייתקלו בה בזמן הבילוי.

המתנדבים של סיירת הורים סיירו  בגנים הציבוריים ובמוקדי היציאה לבילוי של בני הנוער  והיוו  אוזן קשבת ונוכחות של "מבוגר אחראי" עבור ילדי העיר המבלים במרחב הציבורי, וחילקו אף להם את כרטיסי הביקור  רגע לפני שעלו למוניות,  עם הסבר למי ניתן לפנות בשעות מצוקה.

במהלך פורים, פעלה נגררת הפנאי של סיירת צעירים בגנים הציבוריים, אשר הפעילה את הנוער עם מגוון משחקים והפתעות.  חברי סיירת הורים, סיירת צעירים ומתנדבי על"ם שמחו על כי מבצע פורים עבר באופן שקט, שמח ובטוח, ללא אירועים מיוחדים, וכבר נערכים לקראת חופשת פסח שקרבה ובאה.

 

חזרה
Facebook