רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

נתפסו והושמדו ברמלה 6,400 ביצים מחשש לבריאות הציבור

נתפסו והושמדו ברמלה 6,400 ביצים
מחשש לבריאות הציבור

בשירות הווטרינרי בעיריית רמלה ציינו, כי קיימת סכנה לבריאות הציבור מרכישת ביצים שאינן מסומנות בחותמת, או שמסומנות בחותמת מזויפת ואינן מאוכסנות בתנאים נאותים

צוות השיטור העירוני של עיריית רמלה, הבחין בשבוע שעבר ברכב טרנזיט חשוד העומד בשטח ציבורי ומכיל ארגזי קרטון מלאים בתבניות ביצים. למקום הוזעקו אנשי המועצה לענף הלול והשירות הווטרינרי העירוני. מבדיקה התחוור, כי הביצים הוחזקו בתוך רכב כבוי, סגור וחם, אשר ככל הנראה על פי החשד משמש כ"מחסן" לצורך כך. בבדיקה של הביצים נמצא, כי הן נושאות על פי החשד חותמות שיווק ותאריך מזויפות. בעיריית רמלה שיבחו את עבודת אנשי השיטור העירוני וצוות השירות הווטרינרי העירוני וציין, כי סה"כ נמצאו יותר מ-200 תבניות שהכילו כ-6,400 ביצים, שהושמדו מחשש לבריאות הציבור.

בשירות הווטרינרי העירוני ציינו, כי קיימת סכנה לבריאות הציבור מרכישת ביצים שאינן מסומנות בחותמת, או שמסומנות בחותמת מזויפת ואינן מאוכסנות בתנאים נאותים. ההמלצה היא אם כן לקנות ביצים רק ברשתות  שיווק, או בחנויות ממוזגות, כאשר הן ארוזות באריזה חד פעמית סגורה. מומלץ להימנע מקניית ביצים במקומות אחרים. כמובן שבכל מקרה אין לקנות ביצים ללא סימון, ביצים סדוקות או שבורות, כאלו שקליפתן אינה נקייה, או ביצים שהתאריך האחרון לשיווקן חלף. בבית מומלץ לאחסן את הביצים אך ורק במקרר ולבשל אותן בישול מלא.
 
 
חזרה
Facebook