רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

ביקושי שיא לדיור ברמלה

ביקושי שיא לדיור ברמלה
מדד וואלה! נדל"ן ויד 2 שבדק את מחירי הדירות בנות 4 חדרים בערים מרכזיות ברחבי הארץ במהלך 2017 קבע: רמלה רשמה את עליית המחירים הגבוהה ביותר ב-2017 המצביעה על הביקוש הגדול לדיור בעיר המצויה בתקופת פיתוח והתחדשות

מדד וואלה! נדל"ן ויד 2 שבדק את מחירי הדירות בנות 4 חדרים בערים מרכזיות ברחבי הארץ במהלך 2017 קבע: רמלה על מפת הביקוש הארצי לדיור.  נתוני הבדיקה חושפים, כי ברמלה, שבה נחתמו הסכמי גג להקמת אלפי דירות ומקודמות תוכניות מחיר למשתכן, חלה עליית המחירים הגבוהה ביותר ב-2017 לדירות 4 חדרים, כאשר העיר רשמה עלייה בשיעור של 10% במחירים.

מהנתונים עולה כי, אם למשל בשנת 2016 מחירי הדירות ברמלה עמדו על 1.4 מיליון שקל, הרי ששנה לאחר מכן המחירים כבר חצו את רף ה- 1.5 מיליון שקל ועומדים בממוצע על 1.54 מיליון שקל לדירות 4 חדרים.

בעיריית רמלה ציינו, כי הממצאים מצביעים על הביקוש הגדול לדיור ברמלה המצויה בתקופת פיתוח והתחדשות המציב אותה בשורת הרשויות המתקדמות והמבוקשות במדינה. הביקוש לנדל"ן ברמלה נמצא בקו עלייה מתמיד בשנים האחרונות בקרב זוגות צעירים, המזהים את הפוטנציאל של העיר המעניקה שירותים מוניציפאליים איכותיים, מערכת חינוך מוצלחת שזכתה בעשור האחרון פעמיים בפרס החינוך, סל שירותים מקצועי ומיקום נהדר במרכז המדינה, על צירי כבישים מרכזיים המאפשרים ניידות ונגישות גדולה.

יצוין, כי תנופת הבנייה בעיר בעיצומה ובימים אלו מתבצעות העבודות הראשונות לבנייתה של השכונה החדשה "נאות יצחק שמיר - רמלה מערב" . מדובר בשכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. 

התוכנית כוללת בנייתן של כ-4000 יח"ד עם תמהיל דירות מגוון של יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים, דיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.                                                                          

מדובר במתחם בעל אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. המתחם כולל שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.

ערים נוספות שרשמו עליית מחירים משמעותית בהשוואה ל-2016 הן  לוד עם עלייה זהה לרמלה, גבעתיים, רחובות, חדרה וכפר סבא עם עלייה של 9% בכל אחת מהן. לעומת זאת, הערים בהן נרשמו עליות המחירים הנמוכות ביותר בשנה החולפת הן טבריה וחיפה, כאשר בכל אחת מהן עלו מחירי הנדל"ן ב-1% בלבד. 
 
חזרה
Facebook