רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

''פיזיקאן'' – פיזיקה כאן ברמלה

  יחד מובילים חינוך – יחד מגיעים להישגים

''פיזיקאן'' – פיזיקה כאן ברמלה

עיריית רמלה מעודדת ומקדמת את לימודי הפיזיקה. התכנית "פיזיקאן" שמתקיימת בביה"ס למחוננים חלו"ם רמלה, מבוססת על גישתו של נשיא מכון וייצמן, הפרופ' דניאל זייפמן, הטוען כי המדענים המוצלחים ביותר הם אלו המשלבים בעבודתם תהליכים יצירתיים, המשיקים לעולם האומנות

בית הספר למחוננים ומצטיינים, חלו"ם רמלה, אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה ואשכול הפיס בעיר, חברו יחד להשקת תכנית ייחודית המניחה תשתית ללימודי הפיזיקה – "פיזיקאן". בתכנית משתתפים, תלמידים מצטיינים שנבחרו מחטיבות הביניים בעיר.   

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן ציינה, כי הפיזיקה מהווה בסיס לכל מקצועות המדעיים ומפתחת חשיבה והבנה מעמיקה של הטבע. "קברניטי העיר וראש העיר מיכאל וידל ואגף החינוך והנוער, מעודדים ומקדמים לימודי פיזיקה לקראת בגרות של חמש יחידות בתחום".

מנהלת מרכז המחוננים והמצטיינים חלו"ם רמלה אבישג עידן ציינה, כי התכנית "פיזיקאן" מהווה מודל שפותח בהתבסס על גישתו של נשיא מכון וייצמן, הפרופ' דניאל זייפמן, הטוען כי המדענים המוצלחים ביותר הם אלו המשלבים בעבודתם תהליכים יצירתיים, המשיקים לעולם האומנות.  "התוכנית משלבת בין מדע לאמנות שכן, תורת הפיזיקה אינה מצטמצמת רק לממדים התיאורטיים. בידע הטמון בלימודי הפיזיקה, במחקרים ובתגליות במהלך השנים, נעשה שימוש רב בכל תחומי החיים. בתכנית החדשה "פיזיקאן" תבוא הפיזיקה לידי ביטוי באמצעות האמנות".

מנהלת אשכול הפיס סיגלית דהן הוסיפה, כי התכנית " פיזיקאן" מזמנת לתלמידים המצטיינים המשתתפים בה הבנה מעמיקה ויישומית של עקרונות פיזיקאליים תיאורטיים. "בתחילה, נחשפים התלמידים לעקרונות פיזיקאליים מרכזיים. בהמשך, מיישם כל תלמיד את העיקרון הפיזיקאלי שלמד בסדנת אומן, המביאה את העיקרון התאורטי לידי ביטוי ויישום אומנותי".

את התכנית מוביל הפיזיקאי והאומן, דורון פישביין, שזהו לו שיתוף הפעולה הראשון עם מערכת החינוך ברמלה. דורון הינו בוגר הטכניון בפיזיקה, ובעל תואר באומנות מ"בצלאל". עם סיום התכנית יעמידו התלמידים תערוכה מסכמת, פרי יצירתם.
 
חזרה
Facebook