רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

התכנית האסטרטגית לחינוך ברמלה - יותר הישגים, יותר ערכים ויותר הזדמנויות

 יחד מובילים חינוך - יחד מגיעים להישגים

התכנית האסטרטגית לחינוך ברמלה - יותר הישגים, יותר ערכים ויותר הזדמנויות

צוות משותף של הרשות, הכולל את מנהלת אגף החינוך והנוער וצוותה, בכירי משרד החינוך, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב, מנהלת המחוז עמליה חיימוביץ וצוותה ונציגי ועד ההורים, הפיק תכנית עבודה מבוססת נתונים ומדדים שכללו בין היתר: ערכים ואקלים חינוכי, שוויון הזדמנויות, הצוות החינוכי, למידה והישגים והגיל הרך. הנהלת העיר: "אנו מאמינים בחינוך ברמלה, אנו בטוחים שיחד נצליח להצעיד את תלמידי העיר להישגים מרשימים בכל התחומים"

בהתאם לתכנית העירונית לשדרוג מערכת החינוך, הוצגה בשבוע שעבר בפני ראש העיר, ובפני מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך הגב' עמליה חיימוביץ, התכנית האסטרטגית, המוצעת לקידום החינוך ברמלה.

לצורך הכנת התוכנית, הוקם צוות משותף של הרשות, הכולל את צוות המנהלים של אגף החינוך והנוער, נציגי  ומפקחי משרד החינוך, נציגי ועד ההורים, שהפיקו תכנית עבודה מבוססת נתונים ומדדים שכללו בין היתר: ערכים ואקלים חינוכי, שוויון הזדמנויות, הצוות החינוכי, למידה והישגים והגיל הרך.

תכנית העבודה כוללת יעדים הנוגעים לשיפור הישגי הלומדים על כל הרצף החינוכי, העלאת אחוז התלמידים הזכאים לבגרות 4-5 יחידות לימוד באנגלית, מתמטיקה ובמקצועות המדעיים, חיזוק החינוך הבלתי פורמאלי ושיפור חזות המבניים החינוכיים.                      

בשבועות האחרונים התקיימו "שולחנות עגולים" לדיון בדרכי הפעולה, הכוללים את הצוות המשותף, מנהלי בתי הספר, יו"ר וועד הורים עירוני אורלי ארביב, וועדי ההורים.

ראש העיר ברך על התוכנית האסטרטגית וציין, כי החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות של הנהלת העיר, וכי  לתוכנית שותפים מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מנהלת מחוז מרכז,  עמליה חיימוביץ' וכלל המפקחים העובדים ברמלה שהתגייסו כולם למהלך זה.

הנהלת העיר: "אנו מאמינים בחינוך ברמלה, אנו בטוחים שיחד נצליח להצעיד את תלמידי העיר להישגים מרשימים בכל התחומים. אנו מחזקים את תחום המדעים והטכנולוגיה, משקיעים רבות בגיל הרך, כמו גם בקידום יעדי חינוך ברוח המצוינות, הערכים, הקדמה ושמירה על הסביבה. אנו מאמינים, כי השאיפה למצוינות תעודד סקרנות, עצמאות ויכולת השתלבות מיטבית של תלמידנו  בחברה הישראלית. אנו מגויסים ומחויבים להצלחת התכנית".

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה ציינה, כי לצורך הכנת התכנית התקיימו מספר פעולות במסגרתן הוקם צוות משותף של הרשות ומחוז המרכז במשרד החינוך,  נערכה למידה יסודית של נתוני התמונה החינוכית והמיצ"ב הרשותיים, מיקוד בחמישה מדדים ועוד.

קליימן: "אנו רואים בתכנית הזדמנות להצעדת תלמידי העיר להישגים, תוכנית בה כלל הגורמים המקצועיים במשרד החינוך לרבות ועד ההורים פעלו למען כתיבתה ויישומה". 
חזרה
Facebook