רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

התכנית האסטרטגית לחינוך ברמלה יצאה לדרך!

ראש העיר מיכאל וידל: "אני מאמין בחינוך ברמלה, אני בטוח שיחד נצליח להצעיד את תלמידי העיר להישגים מרשימים בכל התחומים. אנו מחזקים את תחום המדעים והטכנולוגיה, משקיעים רבות בגיל הרך, כמו גם בקידום יעדי חינוך ברוח המצוינות, הערכים, הקדמה ושמירה על הסביבה. אני מגויס, רתום ומחויב להצלחת התכנית האסטרטגית". לתוכנית שותפים מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, מנהלת מחוז מרכז, הגב' עמליה חיימוביץ', כלל המפקחים העובדים ברמלה, צוות המנהלים של אגף החינוך והנוער, מנהלי בתי ספר וועד ההורים העירוני

בהתאם לתוכנית ראש העיר מיכאל וידל, לשדרוג מערכת החינוך העירונית וכפי שקבע והבטיח כי, החינוך נמצא בראש סדר העשייה הציבורית, הנחה רה"ע את אגף החינוך והנוער להכין תכנית אסטרטגית לחינוך בעיר בשיתוף משרד החינוך.

יש להדגיש, כי מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, מנהלת מחוז מרכז, הגב' עמליה חיימוביץ' וכלל המפקחים העובדים ברמלה, התגייסו כולם למהלך זה.

וידל: "אני מאמין בחינוך ברמלה, אני בטוח שיחד נצליח להצעיד את תלמידי העיר להישגים מרשימים בכל התחומים. אנו מחזקים את תחום המדעים והטכנולוגיה, משקיעים רבות בגיל הרך, כמו גם בקידום יעדי חינוך ברוח המצוינות, הערכים, הקדמה ושמירה על הסביבה. אני מאמין, כי השאיפה למצוינות תעודד סקרנות, עצמאות ויכולת השתלבות מיטבית של תלמידנו  בחברה הישראלית. אני מגויס, רתום ומחויב להצלחת התכנית.

בהזדמנות זו אני מבקש להודות למנהלת אגף החינוך והנוער, הגב' אלונה קליימן ולמנהלת בית הספר "אורט מקיף ערבי" ראבב נאסר, על עשייתן ותרומתן לקבלת אות נשיא המדינה לתקווה ישראלית בחינוך- לחיים משותפים." ומברך את מנהלות בתי הספר "ג'ואריש" ו"רעות" על עלייתן לשלב הגמר.

קליימן ציינה, כי לצורך הכנת התוכנית, הוקם צוות משותף של הרשות, הכולל את צוות המנהלים של אגף החינוך והנוער, ומשרד החינוך ובימים אלו נכתבת תכנית עבודה מבוססת נתונים. תכנית העבודה כוללת יעדים הנוגעים לשיפור הישגי הלומדים על כל הרצף החינוכי, העלאת אחוז התלמידים הזכאים לבגרות 4-5 יחידות לימוד באנגלית, מתמטיקה ובמקצועות המדעיים, חיזוק החינוך הבלתי פורמאלי ושיפור חזות המבניים החינוכיים. בשבועות הקרובים יתקיימו "שולחנות עגולים" לדיון בדרכי הפעולה, הכוללים את הצוות המשותף, מנהלי בתי הספר, יו"ר וועד הורים עירוני הגב' אורלי ארביב וועדי ההורים.

"אנו רואים בהורים שותפים מלאים לתהליך החינוך ומבקשים לשמוע את קולם בכל הנוגע לדרכי הפעולה באמצעותם יושגו היעדים שנקבעו. יחד עם יו"ר וועד ההורים העירוני, הגב' אורלי ארביב יפורסמו מספר מועדים בהם נתכנס יחד, ונבצע חשיבה משותפת בכל הקשור לקידום החינוך ברמלה. אנו נשמח שמעגל חשיבה זה יהיה רחב ושהורים רבים ייקחו בו חלק."

 

כיתת מצוינות בפיזיקה לתלמידי חטיבות הביניים

 אחד מהיעדים החינוכיים, שהציבה הרשות, הוא  קידום המצוינות העירונית תוך שימת דגש על המקצועות המדעיים. במסגרת זו נפתחה כיתת פיזיקה בהובלת הרשות ובשיתוף משרד החינוך לתלמידים משכבת  ט', אשר נבחרו בקפידה כתלמידים בעלי יכולת לסיים בגרות 5 יח"ל בפיזיקה את הכיתה מלמד מר מיכאל סבין, הפיקוח על הוראת הפיזיקה.

התלמידים נפגשים אחת לשבוע בימי שלישי באשכול הפיס ונהנים מחוויית לימוד ייחודית, בשילוב היבטים טכנולוגיים, הכוללים עריכת ניסויים.

הדגש הוא על רלוונטיות המקצוע לחייהם, והיותו מפתח לעתידם.  תלמיד המסיים את לימודיו בתיכון עם תעודת בגרות איכותית, הכוללת 5 יח"ל בפיזיקה יוכל להשתלב בתעשיות המתקדמות והמתפתחות בארץ  ובעולם.

ראש העיר, מיכאל וידל,  הגיע לאשכול הפיס יחד עם מנהלת אגף החינוך והנוער, ומנהלת מחלקת בתי הספר לברך את התלמידים ואמר, כי אנו גאים מאוד בתלמידי העיר ונוסיף להשקיע למען קידומם ולהשתלבותם בתפקידי מפתח בחברה הישראלית.

 מצטיינים במחוננים

מאז החלה התוכנית לאיתור תלמידים מחוננים בעיר, נרשמה עלייה מדהימה של כ-400% באיתור תלמידים מחוננים ברמלה. תלמידי העיר עמדו בסטנדרטים הארציים הגבוהים ביותר של המבחן לאיתור מחוננים. התלמידים זוכים להתנסות חווייתית  במגוון תחומי דעת כמו פיתוח חשיבה יצירתית והמצאתית, ביוטכנולוגיה, רובוטיקה, פיזיקה אמנות ועוד. תוצאות אלה מעידות על ההשקעה הרבה בקידום המצוינות במערכת החינוך העירונית.

 בקרן "טראמפ" מאמינים ברמלה

"השמים הם הגבול" – שותפות לעידוד מצוינות בהוראת המתמטיקה בעיר רמלה. קרן טראמפ חברה לעיריית רמלה, אגף החינוך והנוער במסגרת תכנית תלת-שנתית ובהשקעה של 1.2 מלש"ח במטרה לקדם מצוינות לימודית בהוראת המתמטיקה. קרן טראמפ הוקמה בשנת 2011, כדי לסייע למערכת החינוך בישראל בקידום לימודי המתמטיקה והמדעים בבתי הספר העל-יסודיים ולהניע בהם שיפור משמעותי.  

ראש העיר מיכאל וידל, ברך על התוכנית שהחלה לפעול עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח ואמר: "השקעה זו מעידה על אמון מלא של הקרן ביכולות העיר, במנהיגיה, במנהלי בתי הספר,בצוותי ההוראה ובאגף החינוך העירוניהשותפות עם קרן טראמפ מהווה אבן דרך מרכזית בביסוס של מהלך ייחודי בהוראת המתמטיקה בעיר רמלה ובקידום המטרות של הגדלת מספר התלמידים הלומדים ל-5 יחידות לימוד במתמטיקה, וקידום ההישגים הלימודיים של התלמידים".

מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליימן: "השאלה ,כיצד מגדילים את מספר התלמידים הניגשים לחמש יחידות לימוד במתמטיקה,  עלתה חדשות לבקרים בישיבות של אגף החינוך והנוער, מנהלי בתי הספר ומשרד החינוך. שיח זה ביסס את ההכרה בצורך במהלך חינוכי, שמצריך חשיבה "מחוץ לקופסה" לקידום הישגי תלמידי העיר. בהקשר זה, מערכת החינוך העל-יסודית בעיר רואה חשיבות רבה במהלכים שש שנתיים ולכן התכנית כוללת נתיב הכשרה של תשתית מקצועית לכלל מורי המתמטיקה בחטיבת הביניים ומסגרת הכשרה נוספת עם מורים מהחטיבה העליונה. התכנית רואה במורים למתמטיקה עוגן מרכזי לפיתוח של הוראה איכותית, המציבה את התלמיד ולמידתו במרכזה". בנוסף, התכנית שמה דגש גם על שיתוף מקצועי מתפתח בתוך קהילה מקצועית של מורים עמיתים.  
חזרה
Facebook