רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

תיכון אורט המקיף הערבי ברמלה זכה באות נשיא המדינה לתקווה ישראלית וחיים משותפים

ראש העיר רמלה מיכאל וידל: הפרס מהווה תעודת כבוד למערכת החינוך בעיר, להנהלת בית הספר, לצוותי ההוראה ולתלמידיו. נושא החיים המשותפים הוא מרכיב מרכזי במערכת החינוך ובניהול עיר רב תרבותית. ברכות להנהלה ולתלמידי ביה"ס. מנהלת התיכון ראבב נאסר: בשם תלמידי ומורי בית הספר אני גאה לקבל את פרס נשיא המדינה

 בית הספר התיכון אורט המקיף הערבי ברמלה, התבשר השבוע, כי זכה בפרס אות נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, "לתקווה ישראלית" - ועידוד החיים המשותפים בחינוך לשנת תשע"ז. בתחרות נטלו חלק עשרות בתי ספר מרחבי הארץ בשיתוף משרד החינוך ופורום דב לאוטמן למדיניות החינוך.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על זכיית בית הספר וציין, כי הפרס מהווה תעודת כבוד למערכת החינוך בעיר, להנהלת בית הספר, לצוותי ההוראה ולתלמידי בית הספר.

רה"ע: "נושא החיים המשותפים בעיני הוא מרכיב מרכזי בניהול עיר רב תרבותית בה חיים זה לצד זה יהודים מוסלמים ונוצרים. זו הסיבה שהנהלת העיר מעודדת פעילות ענפה בתוך מערכת החינוך מגן ועד י"ב, לרבות פעילות בקרב בוגרים, לעידוד וחיזוק החיים המשותפים ברמלה. ברמלה חיים - חיים משותפים מתוך כבוד, רגישות ואהבה. ברכות למנהלת התיכון ראבב נאסר, צוותה ואגף החינוך העירוני".

מנהלת התיכון ראבב נאסר ציינה, כי בית הספר אורט המקיף הערבי רמלה, השקיע בעבודה חינוכית ערכית בתחום החינוך לשותפות. נאסר: "אני גאה בפרס שנקבל מנשיא המדינה. בעיני חינוך לחיים משותפים המבוסס על אמונה בערכים ליברליים ואוניברסליים, העומדים בפני עצמם ללא קשר ליחסים המורכבים בין ערבים ויהודים בישראל, הם ערך חשוב ומרכזי. אני מודה לועדת הפרס, לראש העיר מיכאל וידל, למנהלת אגף החינוך אלונה קליימן, למנהלת מחלקת בתי הספר לירון כרמלי, למפקח משרד החינוך יורם שמחה, להורי התלמידים על תמיכתם לאורך כל הדרך".

נאסר הדגישה, כי בשנים האחרונות העשייה בתחום החיים המשותפים הפכה את ביה"ס למקום עלייה לרגל לבתי ספר שמעוניינים לקדם נושא זה, צוות ביה"ס הינו מיומן וכל תכנית הפכה להיות חלק מהתרבות הבית ספרית.

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן: "אני מברכת את ראבב וכל צוות ההוראה ותלמידי בית הספר על ההישג המרשים והערכי. מערכת החינוך בעיר מקדמת את החיים המשותפים בעיר ורואה בהם את החוסן החברתי, העוגן והציר המרכזי עליהם מושתת העשייה וכלל הפעולות בתוך מערכת החינוך ומחוצה לה למען חיים משותפים. אני שמחה על הפרס החשוב ובעיקר על כך שבית הספר מעודד הקשבה והערכה לגוני הצבע השונים של כל החברות הבונות את הפסיפס המרהיב ברמלה, לכבד, לחמול ולאהוב".

יש לציין, כי במסגרת התחרות הארצית השתתפו ועלו לשלב הגמר המכובד גם בתי הספר רעות וג'וואריש.
 
 
חזרה
Facebook