רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

עלייה של 450% באיתור תלמידים מחוננים ברמלה

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: "נמשיך להשקיע משאבים ותוכניות בעידוד המצוינות בקרב תלמידינו. אנו גאים בתלמידי העיר הזוכים להתנסות חווייתית במגוון תחומי דעת כמו פיתוח חשיבה יצירתית והמצאתית, ביוטכנולוגיה, רובוטיקה פיזיקה, אדריכלות, אומנות ועוד"
 מחזור חדש של תלמידים מחוננים ומצטיינים נקלט בימים אלו, במרכז חלו"ם - בית הספר למחוננים ומצטיינים של רמלה. בשלוש השנים האחרונות חלה עלייה עצומה, של  450% במספר התלמידים בני העיר, שאותרו על ידי משרד החינוך כמחוננים.  ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ברך על העלייה הגדולה וציין, כי יש ליחסה למהלך עירוני מקיף, בהובלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, בו השתתפו כלל בתי הספר. וידל: "נמשיך להשקיע משאבים ותוכניות בעידוד המצוינות בקרב תלמידינו. אנו גאים בתלמידי העיר הזוכים להתנסות חווייתית במגוון תחומי דעת כמו פיתוח חשיבה יצירתית והמצאתית, ביוטכנולוגיה, רובוטיקה פיזיקה, אדריכלות, אומנות ועוד". 
עם היוודע התוצאות ציינה בסיפוק מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן, את העובדה, כי תלמידי רמלה עמדו בסטנדרטים הארציים הגבוהים של המבחן לאיתור מחוננים וכי "תוצאות אלה מעידות על ההשקעה הרבה בקידום מצוינות במערכת החינוך שלנו".
על מנת להתקבל למרכז המחוננים, היה על התלמידים לעבור מבחן ארצי, בן שני שלבים. השלב הראשון התקיים בכל בתי הספר בארץ בו זמנית, ובסיומו הומלצו לשלב הבא התלמידים אשר השיגו את התוצאות הגבוהות ביותר. השלב השני של מבחן האיתור נערך על ידי מכונים המתמחים באיתור מחוננים, מכון סאלד ומכון קרני, אשר הוסמכו לכך על ידי משרד החינוך. מבחן זה הוא ברמת קושי גבוהה מאוד, ורק כ 2.5%- 3% מכלל התלמידים הנבחנים ברחבי הארץ, עוברים אותו בהצלחה.
עם קבלתם של התלמידים למרכז המחוננים, הם זוכים להעשרה לימודית מעמיקה הכוללת חשיפה לתחומי דעת מגוונים כמו ניהול פיננסי, אדריכלות, אקולוגיה, רובוטיקה ועוד. בתהליכי ההוראה והלמידה במרכז  מושם דגש על פיתוח חשיבה מסדר גבוה ויכולת התמודדות עם בעיות מורכבות. מרכז המחוננים שם לו ליעד להצמיח את הדור הבא של המדענים, החוקרים והממציאים, ולטפח את ההון האנושי הטמון בתלמידים בעלי היכולות הלימודיות יוצאות הדופן. 
עדי תלמידת כיתה ח' במרכז מתארת את חוויית הלמידה במרכז: "הלימודים במרכז חלו"ם הרחיבו את תחומי ההתעניינות שלי וגרמו לי להאמין בחלומות שלי ולשאוף להגשים אותם. למדתי שגם דברים יוצאי דופן יכולים להיות הצלחה גדולה".  במהלך הלימודים מושם דגש על פיתוח חשיבה יצירתית והמצאתית, חשיפה לעולמות ידע רחבים, טיפוח חשיבה מסדר גבוה ויכולת התמודדות עם אתגרים מורכבים.                                                   
מנהלת המרכז אבישג עידן ציינה, כי במרכז חלו"ם לומדים תלמידים יהודים, מוסלמים ונוצרים, היוצרים יחדיו מרקם של חיים משותפים, המתבססים על הכרות, סובלנות וכבוד הדדי. אוכלוסיית התלמידים משקפת את הפסיפס האנושי העשיר והמגוון ברמלה. מרכז חלו"ם שם לו למטרה להעמיק את שיתופי הפעולה עם בתי הספר בעיר ועם הקהילה, בקידום יוזמות חינוכיות חדשניות. המרכז פותח את שעריו ומארח תלמידים מבתי הספר למפגשי למידה שתכליתם קידום מצוינות, במעגלים הולכים ומתרחבים. 
 
 
חזרה
Facebook