רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

יזמות וחקר בבית ספר אופק ברמלה

ביום שלישי האחרון התקיים יריד חקר ויזמות בבית ספר אופק. יריד זה מסכם שנת לימודים מיוחדת וחווייתית שליוותה את כלל שכבות בית הספר מכיתות א'-ו'.

ראש העיר הנבחר מיכאל וידל וחבר המועצה אברהם אילוז ביקרו השבוע בבית הספר אופק ולמדו מקרוב על יריד החקר. ראש העיר ברך את התלמידים והנהלת בית הספר וצוותי ההוראה על עבודתם וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בעידוד תחומי החינוך במדעים, רובוטיקה, פיזיקהוהמתמטיקה .

בין הנושאים המגוונים שנחקרו השנה, שכבת א' למדה על התהליך הטכנולוגי של קטיף הדרים. הילדים בשכבה זו נחשפו במהלך טיול בפרדס לתהליך של קטיף ההדרים. תהליך החקר הסתיים בבניית דגמים של מכונות קטיף על ידי התלמידים.

שכבת ב' חקרה את נושא ייצור שמן הזית. הם יצאו לסיור למטע זיתים ובמסגרתו נחשפו לשמנים שונים מזיתים שונים. שכבה זו למדה על העובש שמתפתח על השמן שהילדים יצרו ואף ראתה במיקרוסקופ את העובש. גם הם בנו דגמים של מכונות למסיק זיתים.

שכבת ג' למדה על בעלי המלאכה במרכז המסחרי קריית מנחם. הילדים ערכו סיור במרכז וראיינו את בעלי המלאכה השונים. הם המציאו מכשירים שיכולים לעזור לבעלי המלאכה בעבודתם.

שכבת ד' חקרה את נושא התחבורה על גווניה השונים ועל ההשפעות הסביבתיות שיש בגידול מספר כלי התחבורה בעיר רמלה. התלמידים הכינו מיצגים שונים הממחישים את השפעת עומס התחבורה על התושבים.

שכבת ה' למדה על משאבי טבע מתכלים. התלמידים המציאו מכשירים שונים המסתמכים על אנרגיית השמש, אנרגיה ירוקה, ובתוך כך להקטין את הנזקים הסביבתיים על כדור הארץ. כך למשל הם המציאו עץ שבכל ענף יש תאים סולאריים שעליהם ניתן לטעון טלפונים ניידים. הם בנו מיצג  של כדור הארץ שקורס תחת ערימות האשפה. יתכן שחלק מן ההמצאות הללו יהפכו בעתיד לאב טיפוס מסחרי.

שכבת ו' – למדה על מגוון המינים וגילתה כי ציפורים אינן מגיעות לבית הספר בשל סיבות רבות. התלמידים למדו על הציפורים ובנו בתי גידול המשלבים חיישנים חכמים שיגרמו לציפורים להגיע לחצר בית הספר.

כמו כן הוצגו ביריד רובוטים שונים המבצעים פעולות שונות המקלות על חיי היום יום וכן מודלים של הדפסות תלת מימד המשולבים במערכת הלימוד השבועית בשכבות השונות.

 
חזרה
Facebook