רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

מנהיגות מגשרת בבית ספר בן צבי ברמלה

קורס "גישור - דיאלוג אחר" לתלמידי כיתות ה' בבית ספר בן צבי ברמלה הגיע לסיומו בטקס חגיגי. מרגש במיוחד היה לצפות מיד עם סיום הטקס, כיצד יישמו המגשרים הצעירים את התכנים והמיומנויות שלמדו, והובילו את תלמידי כיתות א'-ג', הלומדים בבית ספרם, תהליך של גישור ויישוב סכסוכים מקצועי ויצירתי, החל משלב זיהוי הבעיה ועד לשלב הפתרונות ע"פ תפיסת ה- win-win .
 
היישום המרשים התאפשר בעקבות תהליך הלמידה המשמעותי שעברו התלמידים בקורס, במהלכו נחשפו למיומנויות גישור, תרגלו אסטרטגיות לשאילת שאלות, זיהוי הצרכים השונים של המעורבים בקונפליקט, פרשנויות במערכות יחסים, דפוסי התנהגות מקדמים ומעכבים, חשיבה יצירתית והובלה לפתרונות אפשריים, פיתוח מוטיבציה ומסוגלות אישית, מנהיגות אישית וחברתית ועוד...

"גישור - דיאלוג אחר" היא תוכנית מערכתית-מחשבתית המיועדת לתלמידים, מורים והורים. זאת השנה השלישית להפעלתה בעיר רמלה בהנחיית 'המרכז לדיאלוג אחר', ביוזמה ושיתוף פעולה עם 'מרכז גישור ויישוב סכסוכים בקהילה-רמלה' ותוכנית "מוטב יחדיו".

תודה לאריאלה כדורי, מנהלת מרכז גישור רמלה ולשני רון, מנהלת תוכנית "מוטב יחדיו" על שיתוף הפעולה, הליווי המקצועי והמשמעותי ועל הנכונות למענה בכל עניין וזמן.  תודה לאביבה אלקיים-זיו, מנהלת בית הספר, המאפשרת לקיים את התוכנית בתוך כתלי בית הספר מתוך הבנת חשיבות התכנים והשפעתם. תודה לחנה סונגו, רכזת הגישור, על הכנת הטקס המרשים ועל הסיוע לאורך כל הדרך ולנטלי אדר תודה על הנחייה מקצועית.

תודה חשובה שמורה למנהיגים החברתיים, לדור העתיד שלנו - "המגשרים הצעירים",  על היותכם חלק מוביל בדיאלוג אחר.
 
 

 

חזרה
Facebook