רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

משלחת מדרום אמריקה בחטיבת ''עידנים'' ברמלה

חטיבת הביניים "עידנים" נבחרה לארח משלחת מדרום אמריקה, אשר הגיעה לחטיבה  ביום שני בשבוע שעבר, וכללה חברים מ-12 מדינות, ומנתה 27 אנשים במגוון תפקידים, בהם: שופט, שוטר, יועץ ממשלתי, מנהלי מחלקות חינוך וספורט, מנהלי בית ספר, יועצים לענייני נוער ואלימות, נציגי ארגון יוניצף העולמי, נציגי ארגון "חברים ללא גבולות" ועוד.  חברי המשלחת הגיעו לארץ דרך ה"מכון הבינלאומי למנהיגות" מטעם משרד החוץ. הם הגיעו על- מנת לשמוע וללמוד איך חטיבת "עידנים" והרשות המקומית מתמודדים עם הנוער באופן כללי ועם נוער בסיכון בפרט.

מנהלת בית הספר, שרונה שלו, הציגה בפני חברי המשלחת את מגוון התוכניות שיש בחטיבה תוך התמקדות בקשר שבין התוכניות השונות לבין עקרונות היסוד של החטיבה. האורחים הביעו עניין רב בתוכניות השונות והתפעלו מהמגוון הרב, המאפשר מתן מענה לתלמידים בעלי מגוון צרכים, מתקשים ומצטיינים כאחד. הם שאלו שאלות הבהרה והתייחסו לסוגיות שונות הנוגעות לבעיות במדינות שלהם. במהלך האירוע שוחחו האורחים עם תלמידים ולמדו מהם על המעורבות שלהם בכל הנעשה בבית הספר. הם הופתעו ושמחו לגלות ביניהם תלמידים עולים מדרום אמריקה.

מנהלת מחלקת בתי הספר, הגב' אודליה איקן ,בירכה את חברי המשלחת ושוחחה עימם על תפקיד ההורים במערכת החינוך. לירון כרמלי, מנהלת מחלקת הקליטה, הסבירה להם על מערך קליטת העולים בעיר ועל המענים השונים הקיימים. ריקי הלוי ריגלר, שוחחה איתם על תפקיד הקב"ס במערך העירוני, ועידן גונן, מנהל תחום החינוך ב"עיר ללא אלימות", סיפר על התוכנית, מטרותיה ודרכי הפעלתה ברחבי העיר, הצטרפה אליו מיכל בבייב, מדריכת המוגנות של החטיבה.

מנהלת בית הספר , שרונה שלו, הודתה לכל גורמי הרשות שהשתתפו בביקור וכן לרחל פרידמן, רכזת החינוך החברתי, וסיכמה: "הביקור היה מרתק. היה מעניין לשמוע את התייחסות האורחים למצב השונה במדינות שלהם, להבין שיש לנו מה ללמד אותם ולדעת כמה התקדמנו בטיפול שלנו בבני הנוער שלנו. לעולם בהחלט יש מה ללמוד מאיתנו".
 
 
חזרה
Facebook