רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

"על חומותייך" עם גילגולון וים של אהבה

תלמיד כיתה י' מבית ספר עמל הרב תחומי רמלה, אנטון הסובל משיתוק זכה לקחת חלק בטיול השנתי, בזכות חבריו לשכבה ומתנדבים מהמכינה הקדם צבאית "אורות" שנשאו אותו באמצעות גילגולון מיוחד. מנהל התיכון ברק פרידמן: "אני גאה באנטון ובחבריו"

האם כל תלמיד יכול לצאת לטיול שנתי? גם אם יש לו צרכים מיוחדים, שיתוק מוחין נגיד, הוא עדיין יכול? התשובה המוחצת של תלמידי  שכבת י' בתיכון הרב תחומי עמל, היא כן . תלמידי השכבה ומתנדבים מהמכינה הקדם צבאית אורות, הוכיחו בפעם המי יודע כמה מהי חברות אמת.

שכבת י' השנה ברב תחומי יגאל אלון רמלה יצאה למסע "על חומותייך" באזור ירושלים ובעיר עצמה כולל ירידה בסטף ועלייה לכיוון עין כרם, שביל מתפתל באזור הררי, צעידה מרובה בעיר ובקיצור שביל מאתגר. אנטון תלמיד כיתה י' והוריו היו בטוחים שאינו יכול לצאת לטיול השנתי. ברפרוף קצר, באתר רשות הטבע, ליד סעיף – נגיש לאנשים עם מוגבלות ועגלות ילדים רשום: לא.

מנהל התיכון ברק פרידמן:" קיבלנו הרבה והמון "לא" , אבל הצוות החינוכי חשב אחרת והוחלט מראש: אנטון יוצא לטיול כמו כולם ועם כל חבריו. הוא כבר היה ביום שדה, בגיחה בת יומיים אז למה לא טיול שנתי? המשימה דרשה שיתוף פעולה של גורמים רבים: משרד החינוך, מתי"א רגב, השכרת "הגילגולון" מעמותת "אתגרים", מתנדבים חסונים לנשיאת הגילגולון ולפני הכול, הרבה רצון טוב ודחיפה של הצוות החינוכי ובעיקר חבריו לכיתה ולשכבה".

פרידמן מציין, כי הגילגולון בתמונה נתרם ע"י משפחת בדיחי שאיבדה את בנה, סגן גיל בדיחי ז"ל בקרב רמאללה    ב - 13.3.2002. גיל שנפל בגיל 22, גדל בירושלים וסביבתה, מאוד אהב לטייל וזו הדרך שבחרה משפחתו כדי להנציח זכרו של בנם הבכור. המשפחה תרמה את הגילגולון לעמותת "אתגרים" העוסקת בענפי ספורט שונים לבעלי צרכים מיוחדים ובהנגשת טיולים. כדי לתפעל את הגילגולון היה צורך בגיוס מתנדבים בעלי כושר גופני גבוה ומסירות רבה. אלו גויסו מביה"ס הרב תחומי יגאל אלון ברמלה ומהמכינה הקדם צבאית תורנית "אורות" במושב בית מאיר שבהרי ירושלים בראשותו של הרב אליאב הכהן. הצוות שנשא את הגילגולון כלל את גבי ושי מתנדבי שכבת יב', שחר וחאדר מתנדבים מכיתתו של אנטון משכבת י' ואת אורון, נועם, זכרי ורניאל מהמכינה "אורות". בסך הכול 8 מתנדבים, 8 נערים עם נשמה יתרה, מושכים את הגילגולון ודוחפים אותו באזור הררי ומאתגר עבור נער אחד.  פרידמן מוסיף: "היה מרגש לראות את אנטון וחבריו המתנדבים. זוהי נתינה ערכית ובעיני היא לא פחותה מהישגים לימודיים. אני גאה בתלמידים ובמתנדבים שהיו חלק מהחוויה המיוחדת ואפשרו לאנטון לקחת חלק בטיול. בשנה הבאה, תצא שכבתו של אנטון למסע ישראלי, מסע ארוך עם עליות וירידות מאתגרות. האם כל נער יכול לצאת למסע ישראלי? ואם יש לו צרכים מיוחדים, שיתוק מוחין נגיד, הוא עדיין יכול? כן!"
 
 
חזרה
Facebook