רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

ליל מדענים בסימן חדשנות מדעית טכנולוגית בתיכון אורט לילינטל ברמלה

מה עושות האיילות בלילות? האם מותר לשחק באוכל? האם כל מה שאנו רואים אכן קיים? האם אתם יכולים להציל את העולם ממגפה? ביום שלישי, בשבוע שעבר, התקיים ליל מדעים בתיכון "אורט לילינטל",  במסגרתו שקד צוות המדעים על סדנאות בתחומי המדע השונים לתלמידי שכבות ט' וי'.

ערב זה כלל תערוכת פוסטרים מדעיים ופרויקטים טכנולוגיים בו הציגו תלמידי שכבות י"א וי"ב את עבודתם לאורך השנה. נוסף על כך, התקיימה סדנת בישול מולקולרי שבה התלמידים "הכניסו למטבח" כימיה וביוטכנולוגיה והתנסו בהכנת כדורי מיצי פירות וגלידה מחנקן נוזלי.   בהמשך, שמעו התלמידים הרצאה בנושא "רבייה בעולם החי" וחקרו תעתועי ראייה ואשליות אופטיות- פיסקליות.

עוד בערב זה, הוקמו 'חדרי בריחה' בהם פתרו התלמידים חידות מדעיות באמצעותן הצליחו לברוח מהמעבדה של המדען המטורף ולהציל את העולם ממגפת האנתרקס. ערב זה משקף את תפיסת בית הספר בהיותו מקום לחדשנות מדעית-טכנולוגית ולקדמה. מדברי מנהלת בית הספר, נעה בן יוסף: "אנו רואים חשיבות עליונה במצוינות מדעית כמפתח לעולם האקדמי ולתעשייה". בסיום הערב הוסבר לתלמידי שכבת י' על מבנה תעודת הבגרות ועל חשיבות בחירת מגמות מדעיות לקבלת תעודת בגרות איכותית. 
 
 
חזרה
Facebook