רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

פרויקט 'מחוברים' של אורט לילינטל ברמלה למען ניצולי השואה בעיר

מטרת הפרויקט ליצוק חיבור בין התלמידים לניצולי השואה
ביום שני השבוע, יצאה קבוצת תלמידים מגימנסיה 'לילינטל' ברמלה, בליוויה של המורה דורה קרובטי, המרכזת את פרויקט 'מחוברים' בבית הספר, זו השנה השלישית, עם ניצולי שואה מרמלה לטיול משותף בספארי, לציון סיכום שנת הפעילות של פרויקט "מחוברים".

עם הגיעם למקום, קידם את פניהם כיבוד עשיר,  ובהמשך יצאו לסיור מודרך בספארי.  ניצולי השואה, שלחלקם היה זה ביקור ראשון בספארי, היו מלאי הנאה והתפעלות מהיום המיוחד, ולא חסכו דברי שבח מרכזת הפרויקט, דורה קרובטי, על היום המהנה לו זכו.

על הפרויקט: ניצולי שואה רבים חיים בבדידות ובניתוק, עברם הקשה הופך את ימי זקנתם למורכבים ובעייתיים יותר מאשר הקשיש הממוצע. כמו כן הם מנותקים מהעולם הטכנולוגי ולא חשופים לאפשרויות הנרחבות, שיכולות להיות פתוחות בפניהם באמצעות עולם האינטרנט.

פרויקט "מחוברים" הוקם כדי לעזור לניצולי השואה להתמודד עם עולם הבדידות על-ידי יצירת קשר ביניהם לתלמידים מתנדבים, המקנים להם מיומנויות מחשב וכניסה אל עולם התקשורת והאינטרנט. במסגרת הפרויקט מקבלים הניצולים מחשב וחיבור לרשת האינטרנט. התלמידים המתנדבים, במקרה זה תלמידים מאורט לילינטל ברמלה, מגיעים אחת לשבוע לבתיהם של ניצולי השואה, מקנים להם מיומנויות מחשב בסיסיות בעזרת מערכי הדרכה ייחודיים לפרויקט, ומקיימים עימם קשר בלתי אמצעי מתמשך.

בנוסף, יצוין כי פרויקט זה, על חשיבותו הרבה, מאפשר בזכות המפגש הבין-דורי,  להעביר את סיפוריהם של ניצולי השואה הלאה.

תודה מיוחדת לדורה קרובטי, המלווה את הפרויקט המרגש הזה, לרווחת ניצולי השואה בעיר, יישר כוח.  לתלמידים המתנדבים, תודה וחופשה נעימה.
 
 
חזרה
Facebook