רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

החינוך בתנופה. עלייה של 300% באיתור תלמידים מחוננים ברמלה

מהפך במספר התלמידים המחוננים ברמלה. מרכז חלו"ם רמלה הפך למרכז משגשג בו לומדים 170 תלמידים מחוננים שזוכים לטיפוח לימודי ולהעשרה בתחומי דעת מגוונים, אשר יובילו אותם להיות דור המדענים, החוקרים והממציאים הבא
בשלוש השנים האחרונות התחולל מהפך במרכז חלו"ם - רמלה, לתלמידים מחוננים ומצטיינים. ממרכז על סף סגירה, המונה 22 תלמידים, הוא הפך למרכז משגשג, בו לומדים 170 תלמידים!  יוזמת הנהלת העיר, בהובלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, בשיתוף משרד החינוך ובתי הספר, הביא לאיתור עשרות תלמידים מחוננים שהניבו עלייה של 300% במספר התלמידים שאותרו כמחוננים בעיר.
מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה אלונה קליימן, שהוציאה לפועל את יוזמת הנהלת העיר ציינה: "טיפוח מצוינות הינו יעד מרכזי  ותפיסה עירונית של מערכת החינוך שלנו. חשוב לנו לאפשר לכל תלמיד ותלמידה בעיר להביא לידי ביטוי את כישוריהם, באופן מיטבי ולטפח את התלמידים בעלי הכישורים הגבוהים במיוחד, כך שיתרמו מיכולותיהם לקהילה" .
במרכז חלו"ם  רמלה לומדים תלמידים מחוננים ומצטיינים אשר אותרו על ידי משרד החינוך, באמצעות מבחן איתור ארצי. לתלמידים אלה יכולות לימודיות גבוהות במיוחד. במרכז חלו"ם הפועל באשכול הפיס, זוכים התלמידים לטיפוח לימודי ולהעשרה בתחומי דעת מגוונים, אשר יובילו אותם להיות דור המדענים, החוקרים והממציאים הבא.במהלך הלימודים מושם דגש על פיתוח חשיבה יצירתית והמצאתית, חשיפה לעולמות ידע רחבים, טיפוח חשיבה מסדר גבוה ויכולת התמודדות עם אתגרים מורכבים. הלמידה מתאפיינת בהתנסות חווייתית של הלומד במגוון תחומי דעת כמו, ביוטכנולוגיה, רובוטיקה פיזיקה, אדריכלות, אומנות ועוד.מנהלת המרכז אבישג עידן ציינה, כי במרכז חלו"ם לומדים תלמידים יהודים, מוסלמים ונוצרים, היוצרים יחדיו מרקם של חיים משותפים, המתבססים על הכרות, סובלנות וכבוד הדדי. אוכלוסיית התלמידים משקפת את הפסיפס האנושי העשיר והמגוון בעיר רמלה.
מרכז חלו"ם שם לו למטרה להעמיק את שיתופי הפעולה עם בתי הספר בעיר ועם הקהילה, בקידום יוזמות חינוכיות חדשניות המרכז פותח את שעריו ומארח תלמידים מבתי הספר למפגשי למידה שתכליתם קידום מצוינות, במעגלים הולכים ומתרחבים.
 
 
חזרה
Facebook