רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

החינוך ברמלה בתנופה

ממוצע הזכאות לבגרות בקרב תלמידי העיר, הלומדים בבתיה"ס "לילנטל", "הרב תחומי- עמל" ו"אורט ע"ש ביסטריצקי" עומד בתשע"ו על 83.16%!
מנתוני משרד החינוך עולה, כי גם בתשע"ו נמשכת מגמת העלייה באחוז הזכאות לבגרות בקרב תלמידי העיר, הלומדים בבתי הספר העיוניים המוכרים בעיר. הישגים יפים גם לתלמידי בתי הספר הפרטיים ותלמידי המקיף הערבי
לקראת סיום שנה"ל תשע"ז במערכת החינוך העל יסודית מבקשים הנהלת העירייה ואגף החינוך והנוער להודות למנהלי בתי הספר ולצוותים החינוכיים על ההישגים המרשימים בנתוני הזכאות לבגרות תשע"ו בבית ספרם. עיריית רמלה רואה חשיבות עליונה בקידום מערכת החינוך, בחתירה להישגים ובמיצוי יכולות התלמידים. לצורך השגת יעדי החינוך מקצה העירייה לטובת הנושא משאבים רבים בדמותם של תכניות העשרה, תגבור, העצמת התלמידים, סביבות למידה עשירות ועוד. ההשקעה היא הן ברמה הבית ספרית והן ברמת הפרט.
בשנים האחרונות אנו עדים למגמת עלייה משמעותית באחוז הזכאות לבגרות בבתי הספר העיוניים  במגזר היהודי בעיר. מנתוני משרד החינוך לתשע"ו עולה, כי ממוצע הזכאות לבגרות בקרב תלמידי העיר ,הלומדים בבתי הספר העיוניים המוכרים בעיר עומד על 83.16%!!! .
מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן:"אנו מודעים לכך, כי הישגים אלו הם פרי מאמץ והשקעה שבאים לידי ביטוי לאורך  כל השנה. מדובר בהישג יפה ומשמעותי, פרי עמל עירוני, צוותי חינוך, מנהלי בתי ספר ובעיקר תלמידי העיר". קליימן הוסיפה, כי מתוך 398 תלמידים, הלומדים ב- "אורט ע"ש לילינטל"," עמל רב תחומי " ו"אורט שש שנתי ע"ש ביסטריצקי " זכאים לתעודת בגרות 331 תלמידים! בכוונת העירייה להמשיך ולהשקיע משאבים ותוכניות למען הצלחתם של תלמידי העיר".
יש לציין את ההישגים הראויים להערכה של תלמידי אורט המקיף הערבי שרשמו עלייה משמעותית במספר הזכאים לבגרות בשנים האחרונות. ברכות לבית הספר אורט מקיף ערבי על עלייה מטאורית באחוזי הזכאות לבגרות ומגמה חיובית המובילה את לתלמידי התיכון להישגים:
תשע"ג: 33% | תשע"ד 41% | תשע"ה 45% | תשע"ו 58%
הישגים יפים ביותר בתשע"ו רשמו גם בתי הספר הפרטיים "טרה סנטה" ו"האורתודוכסי". באורתודוכסי  90% זכאות לבגרות, 36 מתוך 40 תלמידים זכאים לבגרות. בטרה סנטה 100% זכאות לבגרות 33 מתוך 33 תלמידים. 

בנוסף, אנו מבקשים להודות למנהלים ולצוותים של ארבעת מרכזי הנוער בעיר:" ברנקו וייס", "עמל טכנולוגי", "אמי"ת טכנולוגי" ו"דרור" על תרומתם המיטבית למיצוי יכולות התלמידים ומניעת נשירה. בזכותכם, תלמידים רבים סיימו 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות טכנולוגית. קליימן: "הנכם תורמים רבות להתמדת התלמידים במסגרות ולצמצום נשירת תלמידים". יש לציין כי יש עלייה משמעותית באחוזי התלמידים המתמידים בתוך מסגרות הלימודים,84%, נתון הגבוה מהנתון הארצי.

לדברי קליימן אנו גאים להיות עיר אשר מערכת החינוך שלה משקפת את פני החברה על גווניה הרבים, ויודעת לספק מענה לכולם, בכלל זה תלמידים הלומדים במח"טים ותלמידי החינוך המיוחד. 56% מתלמידי העיר הגרים ברשות היו זכאים בתשע"ה לתעודת בגרות, כאשר בבתי הספר העיוניים ההישגים הם גבוהים מאוד. לדבריה, הפער נובע מהעובדה שמשרד החינוך מציג את הנתון הכולל של תלמידי העיר, בהם תלמידים הלומדים במח"טים, תלמידי החינוך המיוחד ותלמידים אשר אינם לומדים בעיר, אלא במסגרות אשר אינן תחת פיקוח הרשות ולרשות אין שליטה ויכולת מעקב אחר הישגיהם. תלמידים אלו מהווים כ- 27% מאוכלוסיית התלמידים.

 

 

 

חזרה
Facebook