רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

חלו״ם של חיים משותפים

מנהלת אגף החינוך מעיריית תל אביב ביקרה במרכז המחוננים חלו"ם  ברמלה.

מנהלת אגף החינוך בעיריית תל אביב, הגב' לאה זיידה הגיעה לרמלה יחד עם מנהלים ואנשי חינוך מתל אביב,  לביקור במרכז המחוננים והמצטיינים חלו"ם – רמלה, במטרה   ללמוד ולהכיר מקרוב את המודל החינוכי הייחודי שפותח במרכז חלו"ם.

במרכז בו לומדים תלמידים יהודים, מוסלמים ונוצרים, פותחה תכנית לימודים רב תרבותית, המספקת תשתית לחיים משותפים בין בני כל הדתות. התכנית מבוססת על עקרונות של הכרות הדדית, סובלנות וכבוד, בין הקהילות השונות. דגש מיוחד מושם על כך שכל תלמיד יידע ויכיר את תרבותו שלו, תוך היכרות וכבוד כלפי תרבותו של האחר.

אלונה קליימן, מנהלת אגף החינוך והנוער פתחה את הביקור בסקירה על העיר רמלה ומערכת החינוך בה, המקדמת את החיים המשותפים בעיר. אלונה:  "טיפוח מצוינות אישית וחברתית הוא ערך מוביל, היוצר תשתית להתפתחות מיטבית לרווחת כל הקהילות המרכיבות את העיר רמלה".

במהלך הביקור סיירו האורחים בגינה האקולוגית הרב תרבותית, בה מתקיים מרחב למידה וחקר רב תרבותי, במסגרת יוזמת האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך. הביקור בכיתות הלימוד והמפגש עם התלמידים המחוננים והמצטיינים, עורר התפעלות בקרב האורחים.

דליה קסוביץ הממונה על מרכזי המחוננים במחוז תל אביב, ציינה לטובה את העבודה המשותפת בין העיר רמלה ומשרד החינוך, המובילה לקידום המצוינות, בקרב תלמידי העיר.

בסיכום הביקור הביעו האורחים את התרשמותם העמוקה מהעשייה הערכית ופורצת הדרך.
 
 
חזרה
Facebook