רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

גם ההורים לומדים בתיכון האומנים ברמלה

מהי סמכות הורית? הצבת גבולות, איך? באיזה שעה נותנים לילד לחזור בלילה מחברים? אלה הן רק חלק מהשאלות שאנו שואלים את עצמנו מהרגע שאנו הופכים להורים למתבגרים.

אגף החינוך והנוער בעיר  ביחד עם ביה"ס תיכון  האומנים  מפעיל סדנאות כדי לנסות ולתת כלים ומענה לשאלות אלה. בחודשים האחרונים התקיימה סדנא ל- 16 משתתפים בנושא סמכות הורית עם המנחה רקפת חן דערי. הסדנא עסקה בשאלות: מהו מקומו של ההורה בגיל ההתבגרות? מהו מקומו של הילד?   המתבגרים היום חשופים להמון מידע וידע  וזה יוצר קונפליקטים עם ההורים ומעמיד אותם במצבים לא נעימים מול ילדיהם. רקפת: "למרות שנדמה לנו שהמתבגר אינו מקשיב ומתעלם הוא זקוק להורה סמכותי ודמות משמעותית שיוכל לסמוך עליה."

בעידן בו הקריירה תופסת מקום נכבד  בחיינו,  "ארגז הכלים" אותו מקבלים ההורים בסדנאות מאפשר התמודדות טובה יותר  ממקום מכיל יותר המעצים את נוכחותו של ההורה בבית. הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, הייתה שותפה למימון  הסדנאות,  ושמה דגש על המניעים והסכנות שיש בשימוש באלכוהול, סם האונס, קנאביס וההשלכות הפיזיולוגיות של השימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים.

יפית, משתתפת בסדנא, ציינה, כי "הסדנה פתחה בפני חשיבה שונה ואחרת לגבי ההתנהגות שלנו כהורים כלפי המתבגר. הייתי מעוניינת להמשיך ולקבל עוד כלים כיצד להמשיך להתמודד ולחיות בשלום עם המתבגר"

שולה ארבל מנהלת תיכון  האומנים  אומרת כי  בית הספר רואה חשיבות להעניק מידע להורים על-מנת שהחינוך יהיה מיטבי ומועיל, הן ברמה הבית ספרית והן  ברמה המשפחתית. 

לקראת שנת  הלימודים הבאה אגף החינוך והנוער אמורים לפתוח  עוד מספר סדנאות  כדי לתת הכוונה וייעוץ להורים לילדים בגיל ההתבגרות. 
 
 
חזרה
Facebook