רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

''יום ישראלי'' לשפה ותקשורת נערך בבית ספר ''אחווה'' – תל''י ברמלה

בית הספר מייחד מקום חשוב ונכבד למורשת עם ישראל. התלמידים נחשפים לכך באופנים שונים: סיורים וטיולים באתרים שונים בארץ, לימוד וחקר מן המקורות, מרחבי למידה המוקמים בהתאם למועדי ישראל, בטקסים ,"סדרים" ועוד. את אירועי יום העצמאות חתמו בבית הספר ב"יום ישראלי", אשר הפך להיות חלק בלתי נפרד מתרבות בית הספר.

ביום מרגש זה, צוין חג העצמאות ביום שכולו ניחוחות ישראליים., בהובלתה של רותם מיכאלי רכזת תל"י ובסיועו של הצוות החינוכי, נערך סדר העצמאות, טקס חוויתי המציין את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל, מחזק את תחושת השייכות לעם ישראל ולמורשתו ומעשיר את חווית החג. התלמידים ישבו מסובים סביב שולחנות חגיגיים ערוכים במטעמים המסמלים את הארץ בה אנו חיים: פירות הדר, שבעת המינים, חומוס ופיתות, עוגות מאוירות בכחול ולבן ובסמלי המדינה  ועוד.  הסדר החל במופע דגלנים מרשים, והמשיך בשלל ברכות לחלוצים אשר נרתמו לבניין הארץ והפרחת השממה, להרצל חוזה המדינה, לבן גוריון שהכריז על הקמתה, לחיילנו הגיבורים, לסמלי המדינה, לשלום ולתקווה. ברקע הושמעו שירי ארץ ישראל, כאשר כל כיתה לקחה חלק במופע: בריקוד, בדקלום והמחזה ובשירה. בהפסקה הרוקדת רקדו כל התלמידים והצוות לצלילי שירים ישראליים ובכיתות התקיימה למידת עמיתים בנושא: כבוד למדינה, לסמליה ולהמנון – יום ישראלי.

מנהלת בית הספר, ענת שי, ברכה את החוגגים: "אנחנו חוגגים 69 שנות עצמאות למדינת ישראל כשאתגר השלום ממשיך לעמוד בפנינו וכולנו מבינים כי בכוחה של האחדות ואהבת האדם להבטיח את קיומנו. אנחנו נושאים תפילה למען שלום ובטחון ולמען הדורות הבאים עתידה של מדינת ישראל. מי ייתן ובכל ימות השנה יפעמו בליבנו תחושת השייכות והגאווה להיות חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית." ענת שי, סיימה בציטטה של ראש ממשלת ישראל מנחם בגין בטקס חתימת חוזה השלום עם מצרים, אשר אמר:  "השלום הוא יופי של החיים, זריחת השמש, חיוכו של ילד, אהבתה של אם, שמחתו של אב ואחדות המשפחה".                                                                      

חגיגת "יום ישראלי" יצר בקרב כל באי ביה"ס תחושה של התרוממות רוח, רגשות של תקווה, גאווה ישראלית ושמחה בלב, והעצים את תחושת הקרבה, ההדדיות והאחווה.
 
 
חזרה
Facebook