רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

הדרך מרמלה לצפון

50 חניכי הנוער העובד והלומד מסניף רמלה יצאו בשבוע שעבר ל"טיול חורף" בנחל ציפורי ובחרמון.

הטיול היווה שבירת שגרה משמעותית לחניכים, שלרובם הייתה זו  פעם ראשונה במסלול הליכה אתגרי, פעם ראשונה שראו שלג ופעם ראשונה שהתמודדו לבד עם שינה מחוץ לבית.

הטיול היה משמעותי ביותר לפעילים בכיתות יא'-יב', שאחרי תקופה עמוסה בבגרויות חורף, בחרו להדריך, לארגן ולחוות את הטיול לצפון.   החניכים טיילו יחדיו בנחל ציפורי,  למדו על אזור הגליל התחתון הצומח והחי, על הקשרים בין היישובים הבדואים והיהודים שמסביב לנחל ועל חשיבות השמירה על איכות הסביבה  והטבע.

בערב הגיעו התלמידים לכפר גלעדי ובישלו לעצמם ארוחת הערב, שלאחריה  נהנו מערב תרבות שהיה באחריות  מדריכות בשכבה יב'. למחרת נסעו לחרמון, שם בילו מספר שעות הכינו  אנשי שלג, הכנת ברד בטעמים, וקינחו במלחמת שלג.   בהמשך הגיעו ליער אודם, שם עברו פעילותoutdoor אתגרית ומגבשת לכל השכבה הבוגרת.

"הדבר הכי יפה שניתן היה לראות בטיול הוא שהחניכים בחרו להתמודד עם המון אתגרים, כאלו שאינם פוגשים ביום יום, והכול בלי הכוונה של מבוגרים" אמר יואב, מדריך וקומונר בתנועה, והוסיף "גם חניכי כיתות ז', שהיו הכי צעירים, לקחו אחריות על הרבה דברים במהלך הטיול, ועשו דברים בעצמם."

מור אליהו מיחידת הנוער: "יציאת החניכים לטיול זה במהלך הסופ"ש האחרון מראה עד כמה הנוער הוא לא רק "נוער  שתקוע במסכים"  אלא נוער ערכי שצמא לידע על הארץ  והתרבויות השונות בה" עיריית רמלה רואה חשיבות בפעילות  של תנועות הנוער בעיר לקידום  החינוך הערכי ומברכת על שיתוף הפעולה  בין בתי הספר, תנועות הנוער ויחידת  הנוער העירונית.
 
 
חזרה
Facebook