רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

פסטיבל ירוק בבית ספר "אחווה" ברמלה

השבוע האחרון היה גדוש ועשיר בעשייה חינוכית, חברתית וערכית. תלמידי בית הספר התנסו במגוון פעילויות דרכן הם למדו באופן חוויתי, יצירתי ומשמעותי על חשיבות הסביבה בה אנו חיים וכיצד כל אחד מאתנו יכול לשמור עליה ולתרום למענה.

בניצוחה של המורה למדעים, סוניה פרדו ובסיוע כלל הצוות החינוכי של ביה"ס פעלו הילדים בכל יום במהלך ה"שבוע הירוק" בנושא הטבע ואיכות הסביבה.                      

כל כיתה יצרה "עץ כיתתי", העלים היו כפות ידיהם של תלמידי הכיתה, בתוכן כתבו ביטוי, אמירה או פתגם בנושא השמירה על העצים בפרט ועל איכות הסביבה בכלל. העצים הוצגו בתערוכה אשר עיטרה את מבואת ביה"ס בססגוניות מרהיבה.            

בנוסף, התלמידים יצאו לפעילות ולשתילה בגינה הקהילתית ולנטיעות ב"נשר". ב"יום הירוק", הם פעלו בתחנות בהן למדו באופן חוויתי על הטבע והסביבה, הכינו תיקי יד מנייר ממוחזר ובתוכם שתיל, השתתפו בחידון דיגיטלי ובתחנות של "פנאי בטבע". הוועדה הירוקה קיימה בכיתות פעילות ירוקה - "עלה ההבטחה" שמטרתה יצירת כתב התחייבות לשמירה על הסביבה. מועצת התלמידים בהובלתה של הרכזת החברתית, רוחמה ברנס, קיימו הפסקה פעילה ירוקה חווייתית, מהנה ומרשימה.                                                                                

שיאו של השבוע היה סדר ט"ו בשבט עליו הייתה אמונה, רותם מיכאלי, רכזת תל"י. בסדר לקחו חלק כלל התלמידים, הורים ואורחים רבים נציגי החינוך והקהילה. המורה למוזיקה יעקב שמואלוב, הנחה סדר ט"ו בשבט כהלכתו. התלמידים ברכו, אכלו ממטעמי החג, שרו שירי ארץ ישראל וצפו בהצגה אותה העלו תלמידי כיתה ה' בנושא איכות הסביבה. מנהלת בית הספר, ענת שי, ברכה: " כי האדם עץ השדה", כך נאמר במקורות, זו עובדה הכרחית להמשך הדורות, גם האדם, גם העץ נטועים על מקומם, ומשורשיהם העמוקים שואבים הם את כוחם." 

הפסטיבל הירוק יצר בקרב כל באי ביה"ס תחושה של לכידות אחריות וערבות האחד כלפי השני, כלפי הטבע והסביבה והעצים את תחושת הקרבה, ההדדיות והאחווה! 
 
 
חזרה
Facebook