רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - חינוך

פתיחת שנה מוצלחת במכינה הקדם אקדמית בקמפוס השפלה ברמלה

פתיחת השנה השביעית של המכינה הקדם אקדמית בקמפוס השפלה הייתה  בסימן צמיחה במובן הזה שחל גידול משמעותי במספר התלמידים שהתחילו את השנה.

מרבית התלמידים הינם תושבי רמלה, אולם חלק לא מבוטל של התלמידים הגיעו למכינה מהערים הסמוכות: באר יעקב, ראשון לציון ורחובות.  בגלל היותה של המכינה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, תלמידיה נהנים מסבסוד משמעותי עבור לימודיהם ואף ממלגות קיום חודשיות לחלק מהתלמידים.  עובדה זו מקלה מאוד על ההחלטה של התלמידים להשלים או לשפר את ציוני תעודת הבגרות שלהם במכינה.
"בשונה משנים קודמות, השנה חל גידול בביקוש בקרב תלמידים מהערים הסמוכות וזאת בין היתר הודות לתלמידי עבר שהצליחו בדרכם במכינה והפיצו את דבר הצלחתם" כך מפי נציגת צוות המכינה בקמפוס השפלה.
מגמת גידול זאת במספר התלמידים מעידה על מודעות רבה בקרב צעירי העיר והאזור לחשיבות ההשכלה ורכישתה. באמצעות לימודיהם במכינה מצליחים התלמידים לשפר את ציוני הבגרות שלהם ואף להשלים את המקצועות החסרים להם וזאת בעלות נמוכה עד אפסית.
"האווירה במכינה היא אווירת לימודים. התחושה היא שמשקיעים בך וחשוב להם שתצליח. המורים מעבירים את החומר בצורה מעניינת וסבלנית. הצוות מביע עניין בתלמידים ולא מוותר על כאלו שמתעקשים לוותר לעצמם" אומרת לילך, תלמידת המכינה בשנת תשע"ו.
תלמידה אחרת, בוגרת המכינה בשנת תשע"ה מספרת: " התקבלתי ללימודי חינוך בלוינסקי בזכות לימודיי במכינה. שיפרתי בגרויות והצגתי במכללה את התעודה שקיבלתי מהמכינה - תעודת מכינה של אוניברסיטת בר אילן. הציונים בתעודת המכינה הוכרו על ידי המכללה ובזכות זה נכנסתי".

בימים אלו מתחילים תלמידי המכינה להתנסות במודלים של מבחני בגרויות שיכינו אותם למבחני בגרות החורף אשר יערכו בעוד שבועות ספורים. הצלחתם במבחנים אלו תוביל אותם להמשך לימודיהם במכינה לקראת מבחני הבגרות בקיץ. עם סיום השתתפותם במבחני הבגרות, תינתן לתלמידים ההזדמנות להצטרף לקורס פסיכומטרי בעלות נמוכה עד אפסית בהתאם לגובה המלגה לה הם זכאים במסגרת לימודיהם במכינה. צוות המכינה מאחל לכל תלמידיו הצלחה רבה בבחינות החורף ובהמשך לימודיהם במכינה. נחישותם הרבה ושקדנותם של התלמידים ראויה להערכה.
 
 

חזרה
Facebook