רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל: נקים ברמלה מרכז לחדשנות דיגיטאלית למען תושבי העיר הצעירים והוותיקים

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הודה לשרה על תמיכתה בעיר ותושביה במסגרת ביקור עבודה שנערך השבוע בעיר. וידל: "אני מודה לחברתי השרה גילה גמליאל על תמיכתה בעיר ותושביה. יחד עם חבריי בממשלה נמשיך ונקדם את רמלה". השרה גמליאל: "מטרת המרכז לחדשנות שיוקם ברמלה הוא להוביל לצמצום הפערים החברתיים והכלכליים בישראל באמצעות צמצום הפער הדיגיטלי. במרכז, יוצעו חוגים, קבוצות למידה ועבודה לנוער, צעירים ואזרחים ותיקים אשר יעמיקו את האוריינות הדיגיטלית שלהם"

במסגרת קידום  העיר רמלה ותושביה, קיים השבוע ראש העיר מיכאל וידל וצוותו פגישת עבודה עם השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל וצוות משרדה. ראש העיר הודה לשרה גמליאל על הביקור והעניק לשרה סקירה מקיפה על העיר רמלה, מצבה הדמוגרפי, כלכלי, היותה עיר רב תרבותית בה חיים בדו קיום זה לצד זה יהודים, מוסלמים ונוצרים.               

כן הציג רה"ע את תוכניות הפיתוח העירוניות, התחדשות עירונית, הסכמי הגג, פעילות העירייה למען האזרחים הוותיקים במרכזי יום לקשיש, קהילות תומכות, סיוע במזון ותרופות, פעילות לקידום נשים, ילדים בני נוער ועוד. ראש העיר הדגיש את מחויבותו למיעוטי היכולת וציין, כי במשמרת שלו הוא יעשה ויפעל למען שילובם של ילדים ממשפחות קשות-יום בהשתתפות בחוגי פנאי והעשרה.                   

השרה גמליאל ציינה, כי היא מתרגשת לבקר ברמלה וכי היא מאחלת לרה"ע הצלחה רבה בתפקידו החדש. "הגעתי לכאן כדי לבחון כיצד אנו יכולים לקדם ביחד תוכניות ופרויקטים למען תושבי העיר. ואכן יש בפי בשורה לתושבי העיר, בכוונתנו לבנות כאן ברמלה מרכז לחדשנות דיגיטאלית שתקדם את תושביה של העיר צעירים וותיקים כאחד". השרה הדגישה, כי בהתאם לתוכניתה, ייצא בקרוב המשרד לשוויון חברתי, למהלך של הקמת מרכזי חדשנות ברחבי הארץ ובדגש על יישובי הפריפריה החברתית של מדינת ישראל. השרה גמליאל: "בשלב הראשוני, יוקמו מרכזי חדשנות במספר יישובי פיילוט, כאשר אחד היישובים הוא רמלה. מטרתם של מרכזי החדשנות הוא להוביל לצמצום הפערים החברתיים והכלכליים בישראל באמצעות צמצום הפער הדיגיטלי. במרכז, יוצעו חוגים, קבוצות למידה ועבודה לנוער, צעירים ואזרחים ותיקים אשר יעמיקו את האוריינות הדיגיטלית שלהם".                 

ראש העיר הודה לשרה והוסיף בפניה שורה של צרכים עירוניים למען תושבי העיר, בהם קידום פסטיבל רמלה עיר עולם, צירוף העיר רמלה להחלטת הממשלה לבניית תוכנית חומש למגזר הערבי בערים רב תרבותיות וצמצום הפערים החברתיים, הקמת מבנה למרכז צעירים, תגבור במשאבים לטובת אוכלוסיית האזרחים הוותיקים וגיל הזהב, פעילות להעצמת נשות רמלה ועוד. רה"ע הדגיש, כי יפעל לקידום מערכת החינוך, שיפור חזות העיר, הפיכת רמלה לעיר תיירות, מיתוג העיר כעיר עולם רב תרבותית, השקעה בפיתוח העיר ושכונותיה ועוד.           

השרה ציינה, כי משרדה יתמוך בפעילות למען קידום נשות העיר, יפעל למען ניצולי שואה תושבי רמלה, יקדם למען תושבי העיר אזרחים ותיקים תוכניות להשלמת לימודים והשכלה, יקדם אירועי תרבות למענם ועוד. השרה  גמליאל הדגישה, כי היא מקדמת תוכנית חינוכית רחבת היקף למען הכרת תרבותם של קהילות עדות המזרח ותרומתם למען הקמת מדינת ישראל, שילובם בחברה והצלחתם. "אני רואה בנושא זה חשיבות רבה והדבר ייעשה במסגרת מערך החינוך הארצי". בפגישה השתתפו מ"מ ראש העיר אברהם אילוז, סגן ראש העיר הרב מיכאל דרעי, חברי המועצה יאיר דידי, עו"ד ראיס אבו-סייף עו"ד מוסא סאבא, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, יועץ ראש העיר שמואל בן מרדכי, אורגני העירייה וצוות השרה לשוויון חברתי.
 
 
חזרה
Facebook