רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

חגיגה רב-תרבותית ברמלה - סוכות תשע"ח: פסטיבל "רמלה עיר עולם"

השנה תקיים לראשונה העיר רמלה בחג הסוכות  8,9,10 באוקטובר,  פסטיבל רב- תרבותי של מוזיקה, מחול, תיירות וקולינריה. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: "המדובר בפסטיבל שידגיש את הייחודיות של העיר על כל גווניה הרב תרבותיים, פסטיבל שיחשוף את האתרים ההיסטוריים והמיוחדים של העיר, את החיים המשותפים בעיר המהווה מגדלור לדוגמא ומופת לדו קיום. זו תהיה חגיגה לכל המשפחה. אני מזמין את תושבי רמלה והמדינה כולה לקחת חלק בחוויית הפסטיבל"                                                                         

השנה תחגוג העיר רמלה את חג הסוכות בהדר רב בפסטיבל  "רמלה עיר עולם" שיתקיים בחול המועד סוכות בימים 8,9,10 באוקטובר. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ציין, כי מדובר בפסטיבל ייחודי לעיר רמלה, שיתקיים אחת לשנה בכל חג סוכות בימי חול המועד.

וידל: "המדובר בפסטיבל שידגיש את הייחודיות של העיר על כל גווניה הרב תרבותיים, פסטיבל שיחשוף את האתרים ההיסטוריים  והמיוחדים של העיר, את החיים המשותפים בין יהודים לערבים המהווים מגדלור לדוגמא ומופת לדו-קיום ואת הישגיה הרבים של רמלה". ראש העיר הוסיף, כי הוא רואה בקיום הפסטיבל חשיבות רבה בחשיפתה של העיר ותושביה בתודעה הציבורית כעיר עולם. "רמלה ייחודית ברב תרבותיות שלה, גרים בה קהילות רבות, מתרבויות ודתות שונות המהוות מקבץ מרתק של אנשים. לכל אחד ייחודיות ויופי משלו, מאכלים, ריקוד, שירה וחיי קהילה. רמלה היא קסם של עיר וראוי שהציבור בארץ ובעולם יכיר. אני מזמין את תושבי רמלה והמדינה כולה לקחת חלק בחוויית הפסטיבל".                                                                                                                                  

"פסטיבל רמלה עיר עולם" יכלול מגוון רחב של פעילויות תרבות, בהן פולקלור, שירה, ריקוד, קולינריה ותיירות במסגרתו ייחשפו לקהל הרחב אתריה ההיסטוריים של העיר, לרבות שוק רמלה שהפך בשנים האחרונות לשם דבר בישראל. שוק ססגוני וצבעוני המושך אליו בכל שבוע עשרות אלפי מבקרים.                                                                                        

יועצת ומתכללת מערכתית לקיום הפסטיבל הגב' זהבה קורן, שבדרכה ועשייתה המקצועית והציבורית מאמינה ופועלת למימוש הפסטיבל המיוחד ציינה, כי כל אדם, ארגון ועיר יכול לממש את הפוטנציאל הגלום בו, ולרמלה פוטנציאל ענק. לדבריה לצורך הפקת הפסטיבל נרתמו כלל מנהלי המנגנון העירוני שעמלו כל אחד בתחומו כדי להביא למימושו. לדבריה בהתאם לתוכנית יוזמנו לפסטיבל בכל שנה נציגי מדינות העולם לייצג את תרבותם באומנויות מחול מוסיקה תיירות וקולינריה.                                                                                                 

על פי התוכנית, הפסטיבל יתקיים בקביעות ויזמין לאירוח את כל תושבי הארץ, להכיר את העיר ליהנות מאתריה ולבלות בה במסגרת פעילות מהנה לכל המשפחה, מבוקר ועד ערב.                                                                                               

קורן: "השנה כדאי לבלות בסוכות ברמלה, תהיה פעילות מגוונת לילדים בחינם, יתקיימו מופעים מדהימים במספר מוקדים עם אמנים ויוצרים". בהתאם לתוכנית הפסטיבל יתקיימו בין היתר מופעים של להקות מחול, ערב מיוחד עם הזמרת עדן בן זקן, "בית ישראל" מופע עם הזמר שלמה בר, עיר התבלינים עם הילה אלפרט, אלון אולארצ'יק, אבי בבלי, ישראל ברייט, קרן טננבאום, קונצרט ווקאלי בכנסיה האנגליקנית ובבריכת הקשתות על גבי סירות,  ההצגות עוץ לי גוץ לי, אום כלתום, המופע המיוחד לגיל הזהב "שווים זהב" עם איתן מסורי ואבנר גדסי, שעות סיפור בספרייה העירונית, פיצה סרט בהיכל התרבות, סיורים באתריה ההיסטוריים של העיר, משחק לכל המשפחה בין אתרי התיירות בעיר - חפשו את המטמון, מופעים ופעילויות יצירה בשכונות העיר לילדים, סוכת ענק שתוקם בסמוך לבניין העירייה ועוד אטרקציות. כן תתקיים תערוכה עם מיצגים לכל העדות והקהילות של העיר בהשתתפות להקות מחול שונות ומגוונות, יתקיים שוק אוכל שיכלול מאכלי עדות וסדקית . תתקיים תהלוכה רקדנים, תלמידים מכל בתי הספר עם מיצגים בסימן אחדות ושלום, נציגי הקהילות השונות עם התלבושות הייחודיות להם, סיורים בעיר בליווי מדריכי תיירות, סיורים הכוללים טעימות ועוד.                                                                       

במסגרת הסוכה המרכזית, ישולבו תושבי העיר מכלל הקהילות ותתקיים תחרות הסוכה היפה בכל רחבי העיר בניצוחה של מועצת התלמידים העירונית. יצוין, כי תוכנית הפסטיבל  תפורסם במקומונים, אתר העירייה  בדפי הפייסבוק  העירוניים והתיירותיים.
 
 
חזרה
Facebook