רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

הלך לעולמו מר חינוך, שמואל אפריאט ז''ל

האיש שהחינוך היה בראש מעייניו, שימש משנת 1973 כמ"מ ראש עיריית רמלה ואחראי על נושא החינוך בעיר שמואל אפריאט, איש חינוך ועשיה חברתית ציבורית, נולד בשנת 1938, בעיר ספרו שבמרוקו.  בן בכור ללאה ולרב יצחק שמעון אפריאטשמואל גדל והתחנך על ערכים של יהדות, ציונות, אהבת הזולת, דאגה לקהילה ונדיבות.

עלה לארץ בשנת 1963 יחד עם זוהרה רעייתו,  ויחד הקימו את ביתם בעיר רמלה.  מתוך אידיאולוגיה ואמונה בחר שמואל לעבוד במערכת החינוך בארץ.

שמואל אפריאט היה מורה ומחנך בבתי ספר ברחובות, בקרית עקרון וברמלה.  דורות של תלמידים זוכרים את שמואל כמחנך אהוב, דמות ששימשה מודל.    תלמידיו מספרים כי בזכות אישיותו נכנס לליבם והצליח להשפיע על דרכם ועתידם.   

גם חבריו בצוות המורים וההנהלה מספרים על מנהיג כריזמתי, על אדם שתוכו כברו. יושר וסבלנות היו נר לרגליו. 

לאחר שנים רבות במערכת החינוך, שמואל נקרא להרחיב את פועלו החברתי- ציבורי ולהירתם להנהגת העיר רמלה.    בשנת 1973 נבחר לסגן וממלא מקום ראש העיר רמלה, ובאופן טבעי, נמסרה לו האחריות על כל נושא החינוך בעיר.

בתקופת כהונתו שנמשכה למעלה מעשרים שנים, קידם את מערכת החינוך העירונית והוביל לחדשנות ושינוי במסגרות החינוך  הפורמאליות והבלתי פורמאליות.  החינוך בעיר היה בראש מעייניו. ועל כן, במשך כל תקופת כהונתו כסגן ומ"מ ראש העיריה, הקפיד להיות ממונה על החינוך.

במסגרת תפקידו, היה גם חבר מועצת העירייה, יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה, יו"ר נאמנות לקשיש, יו"ר האגודה לתרבות הדיור, חבר באיגוד ערים לחינוך ובאיגוד ערים לכיבוי אש וחבר המועצה הדתית, ובנוסף לכל אלה, התנדב והיה חבר פעיל גם באגודות אקי"ם, איל"ן והוועד למען העיוור.

שמואל שהיה בעל לב רחב וקשוב לציבור התושבים, היה ידוע כאיש ציבור שבכל שעה דלתו פתוחה לכל פונה.

ביום שני השבוע, ח' באב, 31.07.17 הובא למנוחות.

יהיה זכרו ברוך !
 
 
חזרה
Facebook