רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

"בניית גשרי ההידברות והדיאלוג המשותף הם ההוכחה להיותה של רמלה מופת לדו קיום"

   עלה לאוויר הקמפיין לעידוד החיים המשותפים, חיזוק תחושת השייכות, ההידברות והיותה של רמלה עיר רב תרבותית, המהווה מגדלור של דו קיום. ראש העיר מיכאל וידל ברך על המיזם: "הסלוגן שנבחר "חיים ביחד, מכבדים אחד את השני", הוא עדות ניצחת למציאות בעירנו רמלה, בה חיים יהודים וערבים בשכנות טובה

בימים אלה פורסם קמפיין רחב היקף על גבי עשרות שלטי פרסום ברחבי העיר- "חיים ביחד, מכבדים אחד את השני", זאת במסגרת תוכנית ראש העיר מיכאל וידל לחיזוק החיים המשותפים ברמלה. רה"ע וידל: "אני רואה חשיבות רבה בנושא החיים המשותפים בעיר רב תרבותית, בחיזוק והקניית תחושת השייכות, ההידברות והיותנו עיר המהווה מגדלור של שכנות טובה ודו קיום בעיר רב תרבותית.             

הסלוגן שנבחר "חיים ביחד, מכבדים אחד את השני", הוא עדות ניצחת למציאות בעירנו רמלה, בה חיים יהודים וערבים בשכנות טובה. יש לזכור, כי החיים בערים מעורבות רגישה מאוד ועשויה להיות שבירה ומאיימת לפורר את רקמת החיים בה. בניית גשרי ההידברות מגן ועד בגרות, הדיאלוג המשותף הפורה והמוצלח בין הקהילות ברמלה הוא ההוכחה הטובה ביותר להיותה של רמלה דוגמא ומופת לחיים משותפים. אני מברך על הקמפיין החשוב". את הקמפיין הוביל דובר העירייה רוני ברזלי ולקחו בו חלק ראש העיר מיכאל וידל, תושבים יהודים וערבים בני קהילות שונות, בהם: יו"ר ועד ההורים העירוני אורלי אביב, הרב רובי דוידוב, שלמה גבר מנכ"ל הקהילה הקראית, מנהלת בית הספר אלג'ואריש נוואל אבו גאנם, המתנדב בפורום מנהיגים דיאלוג קהילתי מרכז הגישור העירוני עווד אל חורי, יו"ר מועצת התלמידים לשעבר עדן מרואלי, יו"ר מועצת התלמידים אסתר גדמו, ניקול רוס, תלמידת כיתה ג' בבית הספר בן גוריון, וליאב צ'וקול תלמיד כיתה ד' בבית הספר מענית.                                                                                  

יו"ר ועד ההורים העירוני אורלי ארביב: "החיים המשותפים ברמלה הם דרך חיים ביחד. אני מזמינה את הציבור בישראל לבקר ברמלה, בשווקיה כדי לחוש הלכה למעשה מהו דו- קיום אמיתי ועל כך גאוותינו".    

מנהלת בית הספר אל-ג'ואריש נאוול  אבו גאנם : "רמלה היא לכל הדעות עיר מיוחדת בה חיים בהרמוניה זה לצד זה יהודים וערבים. הפעילות והשיח המשותף בין תלמידיי לבין תלמידי בית הספר רעות הוא עוגן חשוב ומרכזי  בשותפות, בהכרת התרבות האחד של השני, בקרבה ואהבה. זוהי סודה של רמלה".                                                          

יצוין, כי המטרה המרכזית בקמפיין היא חשיפה אופטימאלית לחיים המשותפים והטובים המתקיימים ברמלה. במסגרת התוכנית יזמה מחלקת הדוברות שורה של פעולות חשיפה לעידוד וחיזוק החיים המשותפים בעיר.                                                         
 
 
חזרה
Facebook