רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

ברמלה נלחמים באלימות כנגד נשים

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: " יש להיאבק באלימות נגד נשים בכל הכלים, בחקיקה, באכיפה בחינוך ובמשפט" כך אמר השבוע ראש העיר מיכאל וידל, ליו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת ח"כ עאידה תומא סלימאן וחברת הוועדה ח"כ מירב בן ארי, בביקורן ברמלה. "האלימות נגד נשים היא תופעה חברתית כלל ארצית, חוצה מגזרים. יש להיאבק בה בכל הכלים. אני רוצה לחזק את ידיכן במאבק הכול כך חשוב הזה״

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, אירח הבוקר במחלקה לשירותים חברתיים, את יו״ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת, ח״כ עאידה תומא סלימאן (רשימה משותפת) וחברת הוועדה ח״כ מירב בן ארי (כולנו). האירוח נעשה במסגרת סיור עבודה של  חברי הוועדה ברמלה, בנושא אלימות כנגד נשים.                                                                    

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על הביקור וציין, כי האלימות נגד נשים היא תופעה חברתית כלל ארצית, חוצה מגזרים, שאינה קשורה למוצא אתני, מצב סוציו אקונומי, או רמת השכלה. וידל: ״אלימות לצערנו באה לידי ביטוי באופן פיזי, מילולי, כלכלי ומיני. כולי תקווה שהחברה כולה, לרבות המגזר הערבי, יהיו שותפים במאבק החד משמעי במיגור האלימות כנגד נשים, יש להיאבק בה בכל הכלים, הן בחקיקה, הן באכיפה, והן בחינוך ובמשפט. אני רוצה לחזק את ידיכן במאבק הכול כך חשוב הזה״.                                                    

ראש העיר וידל, הודה ליו״ר הוועדה על הביקור והדגיש, כי עם כניסתו לתפקיד כראש עיר הוא יפעל בכל האמצעים העומדים לרשות המערכת העירונית, כדי לקדם פעילויות תורמת למאבק באלימות בשיתוף עם המשטרה.                                                                      

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים אייל קהלני, העניק סקירה על פעילות המחלקה בנושא האלימות כלפי נשים, לרבות דרכי התערבות לגבי חסמים וקשיים בהגנה על נשים בנות הקהילה הערבית. יו״ר הוועדה הודתה על הסקירה וקראה לפיתוח תכניות קהילתיות במגזר והתערבות מקיפה יותר של המשטרה כנגד משפחות פשע ואותם גורמים אלימים. נכחו בפגישה המשנה ליועץ המשפטי של העירייה ויועצת ראש העיר לענייני מעמד האישה עו״ד סופי ויטלם, יועץ ראש העיר שמואל בן מרדכי, עובדי הוועדה ואורגני העירייה במחלקה לשירותים חברתיים.
 
 
חזרה
Facebook