רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

פרויקט נאבקים בבריונות

זו השנה השנייה שחברי מועצת הנוער העירונית ברמלה מוציאים לפועל את הפרויקט "נאבקים בבריונות" שמטרתו  למגר את תופעת הבריונות ברשת כלפי בני ובנות נוער.

רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט יצרו מרחב נוסף בו אנו מנהלים את חיינו ואת היחסים שלנו עם הסביבה. ילדים ובני נוער רבים מבלים ומעבירים שעות רבות מהיום ברשת בשיחות, החלפת דעות ועוד. אך יחד עם פעילויות אלו, הרשתות החברתיות יצרו זירה נוספת המאפשרת את קיומן של תופעות אלימות העלולות לסכן חיים.

בשנים האחרונות אנו נתקלים ביותר ויותר מקרי חרם, הצקות וסחיטות בקרב בני נוער המתרחשות ברשת, מספר מקרים הביאו לדיכאון ולניסיונות התאבדות, ליתר דיוק על פי נתון שהתפרסם בשנת 2013 באתר החדשות 'וואלה', כל שעה וחצי מנסה להתאבד נער בישראל.

מדברי מועצת הנוער: "לאחר פניות רבות שקיבלנו במועצה בקשר לנושא החלטנו שאין אנו מסוגלים להעביר את הנושא על סדר היום ועלינו להתערב ולעשות כל שביכולתנו בכדי לנסות ולהשפיע על הנוער ולמגר תופעה זו. פרויקט 'נאבקים בריונות' נבנה לאורך תקופה ארוכה לאחר יצירת מערך שיעור שאושר על ידי יועצות בתי הספר בעיר. במהלך הפרויקט התחלקו חברי מועצת הנוער לצוותי הדרכה הבנויים מ3-4 נציגים שהוכשרו על ידי יושב ראש הועדה האתית-משפטית, והעבירו את המערך בפניי תלמידי שכבות ח' בחטיבות הביניים: עידנים, שחקים ונווה יונתן. "

מערך השיעור כולל סרטונים מעניינים, פעילויות שונות ומועלות שאלות חשובות הגורמות לנערות ולנערים להסתכל על המציאות מנקודת מבט שונה ולהבין כיצד עליהם לנהוג כשהם נחשפים לסיטואציה כזו. יושב ראש מועצת הנוער, עדן מרואלי: "הפרויקט בעל חשיבות עצומה בעיניי, ולאחר עיון בנושא הבנו שדיבורים לא יניבו תוצאות אלא אך ורק מעשים, אומנם על העולם כולו לא נצליח להשפיע אבל השינוי מתחיל בסביבה הקרובה אלינו"

ניר שרעבי, יושב ראש הוועדה האתית-משפטית, ציין כי "פרויקט הבריונות מהווה בעיניי שליחות, אנו מאמינים שדרך הפרויקט שמועבר מנוער לנוער אנו מצליחים להשפיע ולגעת בליבם בדרכים חדשות ושונות, לשנות את התנהגותם כלפי האחר,  ואף לשנות את חייהם של בני נוער שנפלו קורבן לבריונות זו. אנו עובדים קשה על מנת להעביר את הפרויקט באופן הטוב ביותר ובצורה רצינית ועניינית מפני שאנו רואים זאת כחלון הזדמנויות להשפיע על הנוער הצעיר באופן החיובי והטוב ביותר."

חבר ועדת דוברות, עידן עובדת, שהעביר גם הוא את המערך ביקש להוסיף כי: "הפרויקט היה מאוד משמעותי ומרגש עבורי, אני חושב שפרויקט כזה יכול לשנות לנוער את נקודת המבט שלו ולשפר את המצב הנוכחי. אני שמח שזכיתי להעביר מערך זה, להיחשף ולחשוף אחרים לנושא הקשה."
 
 
חזרה
Facebook