רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

"רמלה ניצחה. יחד, נצעיד את העיר לעבר שגשוג והצלחה"

ריאיון מיוחד עם ראש עיריית רמלה הנבחר מר מיכאל וידל: "רמלה ניצחה. יחד, נצעיד את העיר לעבר שגשוג והצלחה"
על הבחירות: "הציבור ברמלה ביקש שינוי.  53.7% מהווים עדות ניצחת לתמיכה הרחבה שקיבלתי מתושבי רמלה ועל כך תודתי". על יואל לביא: "תם עידן. לביא ראוי לתודה על תרומתו". על התוכניות: "נפעל למימוש האתגרים, שיפור מצבה הכספי של העירייה, שדרוג מערך החינוך, בנייה, פיתוח תשתיות, ניקיון, הגברת הביטחון וגם ביטול אגרת השמירה ועוד. ועל עצמו: כמי שגדל בבית פלורליסטי, חם ואוהב, כמי שגדל בתנועת הליכוד שחרתה על דגלה את  ערכי השוויון החברתי, השוק החופשי והשמירה על המסורת והתרבות היהודית, ערכים שעוצבו ברובם על פי משנתו של זאב ז'בוטינסקי - אהיה ראש עיר של כולם ואדאג להיות  נאמן לכלל תושבי רמלה

דומה שראש עיריית רמלה הנבחר מיכאל וידל אינו מבזבז זמן. יום לאחר היבחרו החל ראש העיר הנבחר לקיים מפגשי היכרות עם אורגני העירייה השונים, בהם מנהלי אגפים ומחלקות, עובדים ועובדות.  מר וידל: "רמלה ניצחה, החגיגות מאחורינו. עתה הגיעה השעה לבנות, ליזום, להקשיב לתושבי העיר ולפעול למען שדרוג השירות לכלל תושבי העיר. אני מאמין גדול ברמלה ותושביה להם מגיע הטוב ביותר. עומדים בפנינו אתגרים ועבודה רבה, לרבות מימוש כל התוכניות לעתיד טוב יותר לעירנו וילדינו. יחד, בכוחות משותפים נצעיד את רמלה להישגים. בהזדמנות זו ברצוני להודות לתושבי העיר. הניצחון הזה הוא כולו של תושבי רמלה. רמלה יוצאת לדרך חדשה לעבר שגשוג והצלחה. אני מודה לתושבי העיר על האמונה, התמיכה והליווי. בכוונתי להיות ראש העיר של כל אחד ואחת מכם, ראש העיר של כולם, כי רק יחד רמלה מנצחת".

הופתעת מהתמיכה הגורפת, 53.7% ניצחון ברור וסוחף?

"לשמחתי כל התחזיות שלנו התממשו. התמיכה הגורפת בי הייתה מכלל הקהילות בעיר ועל כך תודתי. זוהי תוצאה ברורה לכך שהציבור ברמלה ביקש שינוי, ביקש איכות חיים טובה יותר, ביקש רווחה, חינוך וביטחון. והציבור היקר הזה יקבל את מבוקשו, זוהי התחייבותי! לכך ולעוד משימות מאתגרות, נבחרתי.  אשרת את הציבור בנאמנות ובשקיפות הראויה. כמי שגדל בבית פתוח פלורליסטי, חם ואוהב, כמי שגדל בתנועת הליכוד שחרתה על דגלה את ערכי השוויון החברתי, השוק החופשי והשמירה על המסורת והתרבות היהודית, ערכים שעוצבו ברובם על פי משנתו של זאב ז'בוטינסקי - אדאג להיות נאמן לכלל תושבי העיר ללא יוצא מן הכלל".

זכית לתמיכה גורפת של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, חברי הכנסת וכל שרי הליכוד, לרבות ראשי ערים ובעלי תפקידים שהגיעו לעיר במהלך הקמפיין ויום הבחירות.

"נכון, זה יותר ממחמם את הלב ואפילו מרגש. העובדה הזו שהפכה למציאות איננה דבר של מה בכך. יש לה משמעות חשובה ומרכזית לעתידה של רמלה. אני מאמין שהתמיכה בי באה ממקום של אמונה עזה של קברניטי המדינה בדרכי, בערכי ובעיקר בשל כישוריי להנהיג ולהוביל את רמלה לעתיד טוב יותר. אני איש ליכוד שורשי, איש של אנשים ושל נתינה. אני אוהב את רמלה ותושביה ואין לי ספק שיחד נצעיד את רמלה לעידן של פריחה ושגשוג. בהזדמנות זו ברצוני להודות מקרב לב לראש הממשלה מר בנימין נתניהו ולכל שרי הליכוד,  בראשם שר התחבורה ישראל כץ. תודה מיוחדת לשר הביטחון אביגדור ליברמן ושר הפנים אריה דרעי, על תמיכתם בי ולכל חבריי ראשי הערים וחברי הכנסת על האמון והתמיכה".

זו הייתה מערכת בחירות יצרית עמוסה בהכפשות מה יש לך לומר על ההנהגה הקודמת?

לצערי זה אכן היה כך. במהלך הבחירות קראתי לכלל המתמודדים, כולם אנשים טובים שהאמינו בדרכם, להתחייב ולשמור על קמפיין נקי. לצערי זה לא צלח. אבל באמת שאין בליבי דבר, זולת שגשוגה של רמלה ותושביה, לשם אני מכוון ואכוון את כל פעילותי. לעניין ההנהגה הקודמת, הרי  שתם עידן. אין זה סוד שביני לבין ראש עיריית רמלה לשעבר מר יואל לביא, הייתה יריבות פוליטית, לרבות מחלוקות רבות וזה טבעי. לביא הלך בדרכו שלו ולמרות המחלוקות והביקורת שלי, תמיד כיבדתי אותו על פועלו למען רמלה. לביא ראוי לתודה על תרומתו המיוחדת לפיתוחה של העיר".

איזה עיר אתה מקבל לידך?

"רמלה היא עיר ואם בישראל. יש בפנינו משימות רבות ומאתגרות ולא הרבה זמן עד הבחירות הבאות בסוף 2018. בנקודה רגישה זו ישנן לעיר תוכניות פיתוח רבות שמצויות בשלבי ביניים וכדי שיבשילו הן צריכות תמיכה ודחיפה ממשלתית, אותה אין לי ספק נקבל הן בהיבט הכלכלי לצורך שיפור מצבה הכספי, הן בהיבט התשתיתי, הנראות, הניקיון, הביטחון, תחזוקת הגינות והפארקים הציבוריים בפרחים צבעוניים וירק, אחזקת הכבישים והן בשדרוג מערכות החינוך, התרבות והרווחה בעיר.  אלה הן נקודות קריטיות לעיר. עתה עם קביעת הבוחר להעניק לי את היכולת להנהיג את רמלה לדרך חדשה,  אני מאמין שעם הניסיון הניהולי שאני מביא עימי, הבנה במערכות כספים גדולות ודלת פתוחה של הממשלה אביא את השינוי בעזרת ה'."

ומה הן המשימות הראשונות שהחלטת לקדם?

"יום אחרי הבחירות החלטתי לקיים מפגשים עם כלל מנהלי ואורגני המנגנון העירוני. ללמוד, להכיר ולהוביל את סדרי העדיפויות באופן שישדרגו את איכות חיי התושבים בכל תחומי החיים, מחינוך, שיפור הזכאות לבגרות, מבחני המיצ"ב, רווחה, תשתיות שיש לקדם, תוכניות מגירה ועוד. אך יותר מכל ברור לי לחלוטין שיש לשנות החלטות שפגעו בציבור ואותן אשנה עם כניסתי לתפקיד כפי שהתחייבתי בפני תושבי העיר".

על מה מדובר?

"הדוגמאות רבות, אתן לדוגמא מעט מהן: אני מתנגד בתוקף להכנסת היד העירונית לכיסם של תושבי רמלה. אגרת השמירה מיותרת ואינה עושה צדק עם תושבי העיר.  גם כך נטל המיסים והמחייה קשים מנשוא. נלחמתי לשנות את ההחלטה מספסלי האופוזיציה, לצערי ללא הצלחה. עתה עם בחירתי  לראשות העיר, אממש את הבטחתי!  אין אצלי אחד בפה ואחד בלב. תושבי רמלה ייבחנו אותי בהתאם למעשיי, הבטחתי -  אקיים, נקודה! לטעמי לא הייתה ואין הצדקה לגביית אגרת שמירה מתושבי העיר. ראשי רשויות רבות בארץ הנהיגו אגרת שמירה, אך חזרו בהם. אדאג לשנות את ההחלטה,  וכפי שהבטחתי, אבטל את אגרת השמירה. דבר נוסף הוא ביטול כלל תמרורי החנייה שפוזרו ברחבי העיר. זה לא יהיה.  לא אצלי. התמרורים יוסרו ויפה שעה אחת קודם. כמובן שפעולות אלה ונוספות ייעשו בשקיפות, באופן חוקי, באמצעות מועצת העיר ובהתאם לנוהל תקין. דוגמא נוספת היא החלטתי שגן הילדים קלרינט הפועל בשכונת קריית האומנים ימשיך לפעול בשנת הלימודים הבאה תשע״ח כגן ממלכתי דתי. גם גני הילדים ובית הספר טללי חיים ימשיכו  לפעול כסדרם בשנת הלימודים תשע״ח. (בכפוף לאישור מועצת העיר, בישיבה שתתקיים בתאריך 10 ביולי 2017). וגני הילדים של ״מאור ישראל״ ימשיכו לפעול כסדרם בשנת הלימודים תשע״ח."

אז מהיכן יבואו הכספים למימוש כלל התוכניות לרווחת תושבי העיר?
 
"זו אכן משימה לא פשוטה, אני בטוח שהממשלה ומשרדיה השונים יתגייסו לטובת הנושא. אנחנו נמצא את הדרך להביא תקציבים לעיר. שליחת היד לכיסי התושבים תיפסק לאלתר. זו לא הדרך. רווחת התושבים עומדת לנגד עיני, אני חושב כך ומתכוון ליישם זאת. האג'נדה שלי פשוטה- לחבק את תושבי רמלה. ילדי העיר והצלחתם הם הדבר החשוב לי ביותר".
 
מתי אתה נכנס לתפקידך באופן רשמי?
 
בעזרת ה' ביום שלישי י' בתמוז ה-4 ביולי 2017.  המשימות רבות ואנו מצויים לפני שיפוצי הקיץ בכל מוסדות החינוך, זאת במסגרת ההכנות העירוניות לפתיחת שנת הלימודים. עם כניסתי לתפקיד אקיים ישיבות עבודה רבות עם שרי הממשלה השונים מכלל התחומים כדי לקדם תוכניות שנתקעו מסיבות שונות, בהן: "התוכנית להתחדשות עירונית שאני מברך עליה. תוכנית חשובה שיש לבחון, להסיר חסמים ולקדם, בנייתו של כביש 200 שאושר ותוקצב, אך טרם החלה בנייתו. משימה חשובה שמשפיעה באופן ישיר על בנייתה של שכונת רמלה מערב ושיווק הדירות שבה. כביש זה יאפשר שתי כניסות ויציאות חדשות לעיר, השלמת בנייתם והסדרתם של הכניסות לקריית האומנים, הכיכר הגדולה ועוד.
 
איך תראה הקואליציה שאתה מקים?
 
הקואליציה שלי תהיה חזקה ואיתנה עם כל השותפים הטבעיים, לרבות כלל חברי המועצה שיהיו מוכנים להתגייס למען בנייתה, פריחתה ושגשוגה של רמלה. אני מאמין שעם מעגל רחב יותר של חברי מועצה, ניתן לעשות יותר למען רמלה ותושביה.  אני מאחל לכולנו תנופה ועשייה, תוך שיתוף פעולה למילוי המשימות והאתגרים העומדים בפנינו". 
 
 
חזרה
Facebook