רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

טוב להיות בקשר: אפליקציה חדשה תחבר בין קשישים לתלמידי תיכון ברמלה

משרד הבינוי והשיכון באמצעות עמידר ופתחון לב ובשיתוף עיריית רמלה, השיקו היום (חמישי) ברמלה אפליקציה חדשה, "אחריות חברתית", שתקשר בין קשישים בדיור הציבורי שצוידו בטאבלטים, לבין תלמידי התיכון הרב תחומי עמל רמלה שיסייעו להם 
משרד הבינוי והשיכון באמצעות עמידר ופתחון לב ובשיתוף עיריית רמלה, השיקו היום (חמישי) ברמלה אפליקציה חדשה, שתקשר בין קשישים בדיור הציבורי לתלמידים שיסייעו להם.

האפליקציה, שפותחה על ידי מינהל מערכות מידע וטכנולוגיות בעמידר ונקראת "אחריות קהילתית" תאפשר לקשישים לנהל שיחות וידאו עם בני נוער בכיתות י'-י'א תלמידי התיכון הרב תחומי עמל ברמלה חברי עמותת חינוך לפסגות, שזו מסגרת המחויבות האישית שלהם. בנוסף היישומון מאפשר לתקשר עם מוקד עמידר, לדווח על תקלות ולהתריע על הצרכים. לקשישים יחולקו טאבלטים ייעודיים, קלים לתפעול, שהאפליקציה כבר מותקנת עליהם.

"הפרויקט הזה הוא חלק ממהפכת השירות שלנו" אמר יו״ר עמידר  ד"ר יצחק לקס:'' פיתחנו את האפליקציה בעצמנו, במינהל מערכות מידע וטכנולוגיית של עמידר, כדי שתתאים בדיוק לצרכים של הלקוחות שלנו. אנחנו שמחים מאוד על החיבור עם פתחון לב ובטוחים שיחד נוכל להגיע לקהל גדול של משתמשים, שיפיקו תועלת משמעותית מהאפליקציה והשירות. אני רוצה להודות לכל מי שנרתם למשימה".

מ״מ ראש העיר עו״ד מוטי יצחקי, ברך על היוזמה והבחירה ליישום ראשוני של המיזם ברמלה. יצחקי הודה ליו"ר וצוות עמידר, לפתחון פה ולכלל היוזמים על פעילותם למען קידום ילדי העיר . ראש עיריית רמלה לשעבר יואל לביא, שיגר לאירוע ברכה קולית בה הודה לכלל השותפים הפועלים למען תושבי רמלה.בשלב הראשון האפליקציה תושק בשיתוף עם תלמידי בית הספר התיכון עמל הרב תחומי ברמלה בניהולו של ברק פרידמן. הפיילוט, שיימשך מספר חודשים, יכלול 20 בני נוער ו-20 קשישים, דיירי הדיור המוגן של עמידר. האפליקציה מכילה מספר פיצ'רים בסיסיים, שהעיקרי שבהם הוא שיחת וידאו. התלמידים יבצעו שלוש  שיחות וידאו שבועיות, במסגרת המחויבות האישית שלהם, וכן להיות זמינים לצרכי הקשישים. ממשק האפליקציה עוצב כך שגם קשישים שמתקשים בקריאת עברית יוכלו לתפעל אותו בקלות – כל אופציה צבועה בצבע שונה, בצירוף אייקון, כדי להקל על הזיהוי.

 "אחת הבעיות הגדולות של דיירי הדיור המוגן היא הבדידות, הסביר מנכ״ל פתחון לב ניסים ציוני". הפרויקט שלנו, בשיתוף עם עיריית רמלה, נותן לזה מענה מצוין. לילדים יש הרבה מה לתרום למבוגרים, הם יכולים לחבר אותם לטכנולוגיות, רשתות חברתיות ועוד. המטרה שלנו, בטווח הארוך, היא לייצר קהילה וירטואלית של קשישים בדיור הציבורי, בתמיכת האפליקציה".מנהל תיכון עמל הרב תחומי ברמלה ברק פרידמן, ציין בסיפוק את שיתוף תלמידיו במיזם והדגיש, כי הוא רואה חשיבות חברתית ערכית רבה, בשילוב תלמידיו במיזם זה.

 

חזרה
Facebook