רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

רמלה מצדיעה ללוחמי האצ''ל שמסרו נפשם למען הקמת המדינה

בטקס זיכרון מרגש שהתקיים ביום ראשון השבוע באנדרטת לוחמי האצ"ל ברמלה, העלו לוחמי הארגון ובני משפחותיהם את זכרם של חללי האצ"ל שמסרו נפשם למען הקמת המדינה במלחמת יום העצמאות.

הטקס נערך במעמד ח"כ ד"ר ענת ברקו, מ"מ ראש עיריית רמלה עו"ד מוטי יצחקי, ראש עיריית רמלה היוצא יואל לביא, סגן ראש העיר ניסים פנחסוב,  מנכ"לית העירייה איילת כהן, יו"ר ברית חיילי האצ"ל מר יאיר אסיסקוביץ, מפקד משטרת רמלה סנ"צ דודי מירון, לוחמים, בני משפחה, חברי מועצה ומנהלי המנגנון העירוני.                                                                                                                                 
ח"כ ברקו ציינה, כי מדי שנה ערב יום הזיכרון אנו מציינים ומוקירים את ההקרבה ומסירות הנפש של לוחמי האצ"ל שלחמו בעוז ונפלו בקרב על שחרור רמלה, יהיה זכרם ברוך.    

מ"מ ראש עיריית רמלה עו"ד מוטי יצחקי, שיבח את תרומתם של אותם לוחמים למען ביטחון ישראל ואמר, כי זכר 51 לוחמי האצ"ל שנפלו בקרב על שחרור העיר רמלה מהווה סמל לתקומת עם ישראל.  "עם שעבר משואה לתקומה והקים מדינה לתפארת, מדינה שאנו גאים בה, מרכין את ראשו בפני אבלם האישי של בני המשפחות.  בכל דור ודור מנסים לכלותינו, אך אנחנו יכולים לאויב! מכאן ברצוני לחזק את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון בהגנה על מולדתנו, לאחל לכל פצועינו החלמה מהירה ולהתפלל לחזרתם של שבויינו לחיק משפחתם ארצם. יהי זכר הנופלים ברוך".                                                                                                                           

את הטקס הנחה לוחם האצ"ל ויו"ר ברית חיילי האצ"ל יאיר אסיסקוביץ שנשא דברים בשם הלוחמים, משואה לזכר הנופלים הדליקו מרגלית שריד ושולי אביב, אחיותיו של החלל חטב אחיטוב יחזקאל ז"ל. פרק תהילים מפי הרב אברהם הכהן, אל מלא רחמים נאמר מפי הרב ישראל בוסו , קדיש נאמר ע"י מר הלל יחזקאל, אחיו של החלל הילל חיים ז"ל.                 

על החלק האומנותי ניצחו חבורת הזמר "רמנוער" הצעירה. בסיום הטקס הונחו זרי פרחים. הטקס הופק ע"י מחלקת ספורט ואירועים בניהולו של מנהל המחלקה ניסים רון, אבי ברנס אורן רדעי ואברהם דזורייב.
 
    
חזרה
Facebook