רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ברמלה

מאות מתושבי רמלה לקחו חלק במיזם זיכרון בסלון

זיכרון בסלון הוא יוזמה חברתית שהחלה לפני שבע שנים וגדלה לכדי מסורת ישראלית, במסגרתה מציינים מידי שנה כמיליון אנשים בארץ ובעולם את יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

המיזם, שנוסד על ידי עדי אלטשולר, מאפשר לציין את יום השואה בדרך אישית ומשמעותית בסלון הבית ומציע דרכים שונות להתמודד עם היום הזה ועם כל השאלות שהוא מעלה במפגש בסלון הבית בין חברים ואורחים.

יחידת ההתנדבות העירונית הפועלת במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה הובילה את מיזם 'זכרון בסלון' בעיר בשיתוף גורמים רבים וחיברה בין מסגרות ותושבים שביקשו לארח ערב דומה בביתם, או לחילופין להתארח בערב כזה.

השנה קיימו מסגרות רבות ברחבי העיר ערב זיכרון בסלון, בהם: מרכז צעירי קשתות בשיתוף מרכז הגישור שמקיימים את המיזם בעיר זו השנה הרביעית ברציפות בהשתתפות עשרות צעירים וצעירות מכלל המגזרים החיים בעיר.

במסגרת המיזם נחשפו המשתתפים לסיפורם המרגש והמרתק של יהודי אלבניה, שניצלו על ידי מוסלמים במלחמת העולם השנייה וזאת בזכות המסורת האלבנית של "בסה" שפירושה: מילת כבוד. הערב הועבר על ידי הגברת לאה מנחם ששיתפה בסיפורו של אביה, מרקו מנחם ז"ל.

גם במועדון רוטרי רמלה, במרכז חינוך לפסגות בתיכון עמל הרב תחומי, בכלא גבעון, בתיכון ביסטריצקי ובכלא מגן ניצן התקיימו ערבים דומים.

המיזם זיכרון בסלון התקיים גם בביתה של מנהלת יחידת ההתנדבות העירונית ברמלה הילה ירושלמי, בהשתתפותו של הרב ד"ר בנימין לאו, והשתתפותם של נציגי כל הקהילות המגוונות, יהודים, נוצרים ומוסלמים, רבנים ופעילים חברתיים החיים ברמלה לצד חברים ובני משפחה.
באירוע שצולם ושודר בערב יום השואה בערוץ 2, סיפר הרב לאו, את סיפור משפחתו מבוכוונלד של 1944 עד לישראל 2017 תוך פריסת השקפת עולמו והסתכלות על השואה כחוויה מעצימה. כן נכח באירוע הרב יעקב גלויברמן שסיפר את חווייתו האישית כדור שני לאם ניצולת שואה מבודפשט. הרב בנימין לאו התרגש מהאירוע והודה לגב' ירושלמי, על האירוח החם וציין: "הילה קיבצה אוסף מיוחד של אנשים יהודים, נוצרים ומוסלמים שעובדים ביחד למען תושבי העיר. רקמה אנושית מעוררת השראה. ערב ארוך שממוקד בכוחו של האדם לבחור לעשות את הטוב".

באירוע הופיעו בני הנוער עומר צרויה, אור סמוראי וניר בשיר: "קוצים" של עידן רייכל ואביב גפן וכן "אלוהים נתן לך במתנה".
 
 
חזרה
Facebook